Liga Mistrzów siatkarzy: PGE Skra i ZAKSA walczą o awans! Terminarz i plan transmisji turnieju w Bełchatowie

Siatkówka
Liga Mistrzów siatkarzy: PGE Skra i ZAKSA walczą o awans! Terminarz i plan transmisji turnieju w Bełchatowie
fot. Cyfrasport
Mecz Skra – ZAKSA to hit grupy A Ligi Mistrzów.

PGE Skra Bełchatów i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegrają drugi turniej grupy A Ligi Mistrzów CEV. Rywalami polskich drużyn będą turecki Fenerbahce Stambuł oraz Lindemans Aalst z Belgii. Sprawdź terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Mistrzów siatkarzy w Bełchatowie.

Pierwszy turniej grupy A rozegrano w grudniu w Hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. Gospodarze tamtych zawodów wykorzystali atut własnego boiska i znacząco przybliżyli się do wygrania grupy. ZAKSA w trzech meczach wygrała po 3:0. Najpierw pewnie pokonała PGE Skrę, a następnie Fenerbahce. W najsłabszym z tych spotkań, w którym trener Nikola Grbić dał pograć rezerwowym zawodnikom, również nie miała kłopotów z ograniem Lindemans Aalst.

 

Druga w tabeli PGE Skra ma na koncie dwa zwycięstwa i sześć zdobytych punktów. Bełchatowianie wygrali 3:0 z Lindemans i stracili seta w konfrontacji z drużyną ze Stambułu. Na półmetku mają aż cztery punkty przewagi nad Fenerbahce. Turecki zespół ma na koncie dwa oczka, a belgijski Lindemans Aalst jedno. Starcie obu tych ekip zakończyło się podziałem punktów.

 

Zobacz także: 3 x 3:0! ZAKSA zdecydowanie najlepsza w pierwszym turnieju grupy A Ligi Mistrzów

 

ZAKSA jest zdecydowanym faworytem tej grupy i w formie, jaką dysponuje w ostatnim czasie powinna utrzymać przewagę wypracowaną na własnym parkiecie. Już w pierwszym dniu zmagań w Bełchatowie dojdzie do starcia dwóch zespołów najlepszych na półmetku. Kędzierzynianie będą faworytami konfrontacji z gospodarzami, którzy w ostatnim okresie mieli sporo problemów w PlusLidze. Drużyna z Bełchatowa ma jednak w kadrze siatkarzy, którzy w dobrej formie są zdolni do sprawienia niespodzianki. Wtorkowy mecz PGE Skra – ZAKSA zapowiada się więc niezwykle interesująco.

 

Przypomnijmy, że awans do ćwierćfinałów LM wywalczą zwycięzcy każdej z pięciu grup oraz trzy drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Dlatego dla ekip, które zajmą drugie lokaty, liczyć się może każdy punkt, a nawet set. Turnieje rewanżowe w czterech pozostałych grupach zostaną rozegrane w dniach 9–11 lutego.

 

Na pewno mamy dyskomfort, że nasz turniej jest rozgrywany dwa tygodnie przed innymi grupami. To powoduje, że myśląc o awansie nie mamy żadnego marginesu błędu. Zdajemy sobie z tego sprawę i tym bardziej chcemy rzucić wszystkie siły na pierwszy meczprzyznał trener Bełchatowian Michał Mieszko Gogol.

 

Terminarz i plan transmisji turnieju grupy A LM siatkarzy (Bełchatów/Hala Energia, 26–28 stycznia):

 

2021-01-26: Lindemans Aalst – Fenerbahce Stambuł (wtorek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)
2021-01-26: PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (wtorek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

 

2021-01-27: Lindemans Aalst – PGE Skra Bełchatów (środa, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)
2021-01-27: Fenerbahce Stambuł – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

 

2021-01-28: Fenerbahce Stambuł – PGE Skra Bełchatów (czwartek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)
2021-01-28: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Lindemans Aalst (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).

 

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW SIATKARZY

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie