PlusLiga: Cuprum Lubin - Aluron CMC Warta Zawiercie. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W niedzielę drugą dawkę plusligowych emocji dostarczą nam siatkarze Cuprumu Lubin i Aluron CMC Warty Zawiercie. Gospodarze nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku roku, bowiem w styczniu zgarnęli komplet punktów w dwóch rozegranych spotkaniach. W meczu 22. kolejki Jurajscy Rycerze spróbują przerwać gospodarzom tę dobrą passę. Relacja i wynik na żywo meczu Cuprum Lubin - Aluron CMC Warta Zawiercie na Polsatsport.pl.

Zawodnicy z Lubina nie zaznali goryczy porażki w 2021 roku, bowiem najpierw pokolani Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0, a później zwyciężyli w starciu ze Stalą Nysa 3:1. Teraz mają apetyt na trzecią wygraną z rzędu.

 

Łatwo nie będzie, gdyż zawiercianie plasują się na 6. lokacie, a lubinianie na 12. Podopieczni Igora Kolakovićia w nowym roku rozegrali jedno spotkanie, w którym ulegli liderowi Grupa Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle 1:3.

 

Zobacz także: PlusLiga: ZAKSA wciąż niepokonana. Zawiercianie polegli po czterech setach

 

Niedzielny mecz będzie jednocześnie sprawdzianem formy przed ważnym spotkaniem ze Ślepskiem Malow Suwałki. To jego wynik zadecyduje o tym, czy zawiercianie awansują do Pucharu Polski. Przypomnijmy, że Aluron musi w nim zdobyć co najmniej punkt.

 

- Najpierw musimy myśleć o starciu w Lubinie, a następnie o spotkaniach z zespołami z Suwałk, Będzina, znowu z ZAKSĄ i tak dalej. Wiem, że mecz ze Ślepskiem Malow to tak jakby kwalifikacje do Pucharu Polski, ale na razie muszę myśleć o spotkaniu z Cuprum, bo to zespół, który zwłaszcza u siebie radzi sobie bardzo dobrze. Choć bardzo szanujemy zespół z Suwałk i zdajemy sobie sprawę, jak istotne będzie starcie z nimi, na razie musimy skupić się na meczu w Lubinie – powiedział przed meczem szkoleniowiec Jurajskich Rycerzy.

 

Ostatni raz obie ekipy spotkały się ze sobą w grudniu minionego roku w Zawierciu, a starcie zakończyło się wygraną gospodarzy.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Cuprum Lubin - Aluron CMC Warta Zawiercie od godz. 17.30 na Polsatsport.pl.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze