PŚ w biathlonie: Johannes Thingnes Boe wygrał bieg ze startu wspólnego w Anterselvie

Johannes Thingnes Boe bieg w Pucharze Świata wygrał 52. raz

Johannes Thingnes Boe wygrał we włoskiej Anterselvie bieg ze startu wspólnego na 15 km biathlonowego Pucharu Świata. Norweg Norweg odniósł czwarte pucharowe zwycięstwo w sezonie, a 52. w karierze. Dzięki niemu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Polacy w niedzielę nie startowali.

Boe, który pomylił się na strzelnicy raz, wygrał ze zdecydowaną przewagą nad resztą stawki. Drugi Quentin Fillon Maillet stracił do niego 31,3 s, a Jakov Fak 44,2. Francuz zaliczył dwie rundy karne, a Słoweniec jedną.

Urodzony w Chorwacji Fak, po raz 26. stanął na podium w zawodach cyklu, ale pierwszy raz od trzech lat.

Rodak zwycięzcy Sturla Holm Laegreid, który jest wiceliderem klasyfikacji generalnej, w niedzielę spudłował trzykrotnie i uplasował się dopiero na 14. pozycji.

W Anterselvie odbyła się ostatnia runda PŚ przed mistrzostwami świata w Pokljuce (10-21 lutego). Wcześniej w dniach 27-31 stycznia w Dusznikach-Zdroju biathloniści powalczą o medale mistrzostw Europy. Tę imprezę światowa czołówka zwykle odpuszcza.