La Liga: Atletico lepsze od Valencii. Zespół z Madrytu odskakuje reszcie

Luis Suarez z dwunastoma bramkami przewodzi w klasyfikacji strzelców ex aequo z Youssefem En Nesyrim z Sevilli.

Prowadzący w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy piłkarze Atletico Madryt pokonali u siebie Valencię 3:1 w 20. kolejce. Lider ma siedem punktów przewagi nad lokalnym rywalem Realem i 10 nad zajmującą trzecie miejsce Barceloną, a rozegrał o jeden mecz mniej od nich.

Gospodarze musieli w niedzielę odrabiać stratę, ponieważ w 11. minucie prowadzenie Valencii dał Serb Uros Racic. Na więcej nie było jednak stać "Nietoperzy", które są na 14. pozycji i mają tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Atletico doprowadziło do remisu w 23. minucie po uderzeniu głową Portugalczyka Joao Felixa, a potem trafili jeszcze Urugwajczyk Luis Suarez (54.) i Argentyńczyk Angel Correa (72.). Suarez ma 12 goli w tym sezonie i jest na czele ligowej klasyfikacji strzelców, ex aequo z Marokańczykiem Youssefem En Nesyrim z Sevilli.

Madrytczycy zgromadzili 47 punktów na 54 możliwe do zdobycia i pewnie zmierzają po pierwszy tytuł od sezonu 2013/14. Do rozegrania mają jeszcze dwa zaległe mecze, a goniące ich Real i Barcelona - tylko po jednym.

Wcześniej w niedzielę Barcelona, bez pauzującego za czerwoną kartkę Argentyńczyka Lionela Messiego, pokonała na wyjeździe Elche 2:0. Pierwszą bramkę dla "Dumy Katalonii" zdobył w 39. minucie Holender Frenkie de Jong, a wynik ustalił w końcówce Riqui Puig, po asyście strzelca pierwszego gola. To czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo Barcelony.

"Drugą bramkę wypracowali pomocnicy i właśnie tego od nich oczekujemy - żeby wychodzili do przodu i pomagali napastnikom. Cieszy mnie sposób, w jaki wygraliśmy ten mecz, bo ostatnio rozgrywaliśmy wiele spotkań, ale zachowaliśmy koncentrację i byliśmy lepsi od rywali" - skomentował trener gości Holender Ronald Koeman.

W sobotę piłkarze Realu Madryt wygrali na wyjeździe z Alaves 4:1. Dwie bramki zdobył Francuz Karim Benzema. "Królewscy" musieli sobie radzić bez zakażonego koronawirusem trenera Zinedine'a Zidane'a.