Frank Lampard zwolniony z Chelsea!

Piłka nożna
Frank Lampard zwolniony z Chelsea!
fot. PAP
Frank Lampard nie jest już trenerem Chelsea.

Sprawdziły się medialne doniesienia. Frank Lampard przestał pełnić funkcję menedżera Chelsea - poinformował londyński klub na swojej oficjalnej stronie. Jego następcą zostanie najprawdopodobniej Thomas Tuchel.

"To była bardzo trudna decyzja, którą zarząd podjął z ubolewaniem.

 

Dziękujemy Frankowi za to, co osiągnął w okresie pracy jako trener naszego klubu. Aczkolwiek, ostatnie wyniki i gra zespołu nie spotkały się z oczekiwaniami klubu, będąc w środku tabeli bez perspektyw na lepszą grę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Manchester City przynajmniej miesiąc bez Kevina de Bruyne'a

 

Nigdy nie ma odpowiedniego momentu na rozstanie się z taką legendą Chelsea jak Frank, ale po długich deliberacjach i rozważaniach doszliśmy do wniosku, że potrzebna jest zmiana w klubie, aby poprawić grę i wyniki w tym sezonie" - napisano w oświadczeniu.

 

Do tej decyzji odniósł się także sam właściciel klubu, Roman Abramowicz.

 

- To była bardzo trudna decyzja dla klubu, ponieważ mam znakomite relacje na niwie prywatnej z Frankiem oraz darzę go najwyższym szacunkiem. To człowiek o wielkiej integralności i najwyższych zasadach moralnych. Uznaliśmy jednak, w obecnych realiach, że trzeba dokonać zmiany menedżera. W imieniu klubu, zarządu oraz własnym chciałbym podziękować Frankowi za jego pracę i życzyć mu sukcesów w przyszłości. Jest ważną ikoną tego wielkiego klubu i jego status tutaj nie podlega zmianie. Zawsze będzie ciepło witany na Stamford Bridge - zaznaczył Rosjanin.

 

Klub nie poinformował jeszcze oficjalnie o jego następcy, ale w kuluarach mówi się, że będzie nim zwolniony z Paris Saint-Germain Thomas Tuchel.

 

Lampard pracował w Chelsea jako trener od 2019 roku. W debiutanckim sezonie zajął z klubem czwarte miejsce i dotarł do finału Pucharu Anglii. Obecnie The Blues plasują się w środku stawki Premier League.

 

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze