Robert "Weltklasse" Lewandowski. Kolejne wyróżnienie Polaka!

Piłka nożna
Robert "Weltklasse" Lewandowski. Kolejne wyróżnienie Polaka!
fot. PAP
Magazyn "Kicker" przyznał Robertowi Lewandowskiemu "klasę światową".

Robert Lewandowski przeżywa najlepszy okres w karierze. Za Polakiem doskonała runda jesienna w rozgrywkach Bundesligi . Docenił to magazyn "Kicker", którzy przyznał napastnikowi Bayernu Monachium "klasę światową". Oprócz niego takie wyróżnienie przyznano jeszcze czterem piłkarzom.

Piłkarze Bayernu Monachium rundę jesienną najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech zakończyli na pozycji lidera. Duża w tym zasługa Roberta Lewandowskiego, który w 17. ligowych  kolejkach zdobył 22 bramki. Tym samym pobił wcześniejszy rekord należący do Gerda Muellera.

 

Znakomita postawa kapitana Biało-Czerwonych w pierwszej części sezonu została dostrzeżona przez dziennikarzy magazynu "Kicker". Przyznali mu najwyższą możliwą ocenę, czyli "klasę światową". Na taką notę zasłużyli również jego koledzy klubowi Manuel Neuer oraz Joshua Kimmich.

 

ZOBACZ TAKŻE: Premier League: Liverpool zakończy strzelecką niemoc?

 

Wśród napastników takie wyróżnienie, obok Lewandowskiego, otrzymał jeszcze Erling Haaland. Na "Weltklasse" zasłużył także Angelino z RB Lipsk. Co ciekawe, Hiszpan jest pierwszym bocznym obrońcą od 2014 roku, któremu przyznano taką nobilitację. Wcześniej tym tytułem nagrodzono Philippa Lahma.

 

"Lewy" rundę wiosenną rozpoczął tak, jak zakończył jesienną, czyli z bramką na koncie. Łącznie w 18 kolejkach Bundesligi już 23-krotnie wpisywał się na listę strzelców. Do legendarnego rekordu Gerda Muellera brakuje mu jeszcze 17 trafień. Czy będzie wstanie pobić ten spektakularny wyczyn Niemca?

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze