TAURON Liga: Chemik Police odwrócił losy meczu i wygrał w Kaliszu

W meczu 17. kolejki TAURON Ligi Grupa Azoty Chemik Police pokonał Energa MKS Kalisz 3:2. Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego w starciu z faworytem pokazały się z bardzo dobrej strony, jednak w końcówce popełniły kilka prostych błędów i to doświadczone mistrzynie Polski zakończyły wyrównane starcie na swoją korzyść. Najlepszą zawodniczką została Jovana Brakocevic-Canzian.

Piękne otwarcie w poniedziałkowym spotkaniu zaliczyły gospodynie. Policzanki popełniały błędy, a kaliszanki punktowały, dzięki czemu rozpoczęły mecz od prowadzenia 7:0. Dopiero gdy w polu serwisowym stanęła Zuzanna Szperlak i posłała piłkę w aut, na tablicy pojawił się pierwszy punkt Chemika. Znakomicie w defensywie spisywała się Justyna Łysiak, a koleżanki z drużyny dotrzymywały jej kroku. Podopieczne Jacka Pasińskiego nie zwalniały ręki w ataku i zagrywce, a rywalki popełniały błędy w tych elementach. Rozpędzone zawodniczki z Kalisza zakończyły partię inauguracyjną 25:20.

Druga odsłona była bardziej wyrównana, po czym przy stanie 13:12 dla Chemika MKS przejął inicjatywę na boisku i wyszedł ma pięciopunktową przewagę. Dwa skuteczne ataki Szperlak z lewego skrzydła doprowadziły do stanu 18:14, a następnie blok kaliszanek dał wynik 19:14. Gospodynie w obronie grały, jak natchnione i to poświęcenie owocowało w punkty. Przyjezdne nie spoczęły na laurach i mocną zagrywką szybko nadrobiły straty (22:21). Po wyrównanej końcówce gospodynie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrały 25:23.

Trzecia odsłona była jednostronna i przebiegała pod dominacją drużyny Ferhata Akbasa. Brakocevic-Canzian poprawiła się w ataku i w bloku, swoje punkty dołożyła Indy Baijens, a reszta koleżanek na boisku po prostu nie przeszkadzała. Lepsza gra mistrzyń Polski sprawiła, że to one cieszyły się z pewnej wygranej w tym secie (25:18).

Czwarta partia była najbardziej wyrównana. Dobre fragmenty gospodyń przeplatały się z udanymi w wykonaniu przyjezdnych (15:15, 19:19, 22:22). Po emocjonującej rywalizacji w końcówce więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Polic i to one ostatecznie triumfowały 25:22.

W decydującym secie walka toczyła się punkt za punkt (2:2, 3:3, 5:5, 7:7). Brakocevic-Canzian po słabym początku z seta na set wracała do swojej znakomitej dyspozycji. W tie-breaku zablokowała skończyła kilka ważnych piłek i w dużym stopniu przyczyniła się do zwycięstwa Chemika 15:12.

Energa MKS Kalisz - Grupa Azoty Chemik Police 2:3 (25:20, 25:23, 18:25, 22:25, 12:15)

Energa MKS Kalisz: Karolina Bednarek, Monika Gałkowska, Aleksandra Gromadowska, Ewelina Polak, Monika Ptak, Zuzanna Szperlak - Justyna Łysiak (libero) - Sylwia Kucharska, Emilia Mucha

Grupa Azoty Chemik Police: Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Grajber, Agnieszka Kąkolewska, Marlena Kowalewska, Olga Strantzali, Iga Wasilewska - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Indy Baijens, Paulina Bałdyga, Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk

MVP: Jovana Brakocevic-Canzian