TAURON Liga: Triumf E.LECLERC MOYA Radomki Radom w zaciętych derbach Mazowsza

Siatkówka
TAURON Liga: Triumf E.LECLERC MOYA Radomki Radom w zaciętych derbach Mazowsza
fot. PAP
Zawodniczki z Radomia pokonały rywalki 3:1.

Derby Mazowsza nie zawiodły! E.LECLERC MOYA Radomka Radom i DPD Legionovia Legionowo rozegrały bardzo zacięte spotkanie, w którym do samego końca trudno było wyłonić zwycięzcę. Ostatecznie lepsze okazały się zawodniczki z Radomia, które pokonały rywalki 3:1.

Już od samego początku było ciekawie. Choć przyjezdnym szybko udało się objąć prowadzenie, radomianki przez całą partię starały się odrabiać straty, w związku z czym kibice mogli pasjonować się zaciętą walką. Mimo starań, gospodyniom nie udało się wyjść na pozycję lidera, a set padł łupem Legionovii. Partię skutecznym atakiem zamknęła Shelly Stafford.

 

ZOBACZ TAKŻE: TAURON Liga: Siatkarska sinusoida w Bielsku


Gra Radomki wyglądała zdecydowanie lepiej w drugim secie, a brylująca na parkiecie Janisa Johnson szybko pozwoliła swojej ekipie wyjść na prowadzenie. Zawodniczkom z Legionowa udało się nieco zmniejszyć różnicę, ale druga część należała już tylko do gospodyń, które zdominowały rywalizację. Po niezwykle widowiskowej ostatniej akcji do remisu doprowadziła właśnie Johnson.


Trzecia odsłona była kolejną zaciętą partią. Radomianki uciekały, a przyjezdne goniły, w samej końcówce doprowadzając do remisu. Gospodynie nie miały łatwego zadania z zamknięciem partii, bo zawodniczki z Legionowa postawiły im skuteczny opór. Wreszcie ta sztuka udała się, nie komu innemu, tylko Amerykance Johnson.

 

Jak na kobiecą grę przystało, w czwartej odsłonie obserwowaliśmy siatkarską sinusoidę. Zaczęło się od przewagi przyjezdnych, ale z czasem do głosu doszły radomianki, które nie dość, że doprowadziły do remisu, to objęły prowadzenie. Mecz zakończył się chwilę później.

 

 

E. Leclerc Moya Radomka Radom - DPD Legionovia Legionowo 3:1 (20:25, 25:16, 25:23, 25:20).

MVP: Janisa Johnson

 

E. Leclerc Moya Radomka Radom: Bruna Honorio Marques, Janisa Johnson, Justyna Łukasik, Andressa Picussa, Katarzyna Skorupa, Julia Twardowska - Agata Witkowska (libero) - Izabela Bałucka, Renata Biała, Samara Rodrigues De Almeida

 

DPD Legionovia Legionowo: Alicja Grabka, Julie Oliveira Souza, Jessica Rivero Marin, Olivia Różański, Shelly Stafford, Maja Tokarska - Izabela Lemańczyk (libero) - Klaudia Kulig (libero), Diana Dąbrowska, Marta Matejko, Daria Szczyrba.

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze