Wiemy co dalej z Mariuszem Wlazłym! Atakujący przeszedł badania

Mariusz Wlazły przeszedł badania po skręceniu stawu skokowego.

W sobotę 23 stycznia Trefl Gdańsk pokonał Stal Nysa w trzech setach, jednak zwycięstwo z beniaminkiem przyćmiła kontuzja Mariusza Wlazłego. Kapitan drużyny z Trójmiasta w trzeciej partii skręcił staw skokowy. - W poniedziałek atakujący przeszedł specjalistyczne badania, które nie wykazały żadnych niepokojących sygnałów i zmian strukturalnych - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl fizjoterapeuta Gdańskich Lwów Piotr Ślugajski.

Do pechowego upadku doszło w trzecim secie przy stanie 3:4. Zagrywał właśnie Wlazły, który chwilę później otrzymał piłkę od rozgrywającego Marcina Janusza. Atakujący został zatrzymany przez blok gospodarzy, a opadając, źle wylądował i podkręcił prawy staw skokowy. Kapitan drużyny z Gdańska nie zdołał opuścić boiska o własnych siłach, został zniesiony z boiska przez kolegów z ekipy.

Sytuacja wyglądała bardzo źle, ale na szczęście były reprezentant Polski uniknął poważnego urazu. - W poniedziałek Mariusz przeszedł specjalistyczne badania, które nie wykazały żadnych niepokojących sygnałów i zmian strukturalnych. Będziemy kontrolować jego stan zdrowia. Teraz skupiamy się na rehabilitacji i jak najszybszym powrocie atakującego do drużyny. Nieunikniona jest jednak przerwa Wlazłego, która potrwa do kilkunastu dni - powiedział Ślugajski, fizjoterapeuta Gdańskich Lwów.

Najbliższe spotkanie podopiecznych Michała Winiarskiego odbędzie się 4 lutego. Rywalem zespołu z Trójmiasta będzie Indykpol AZS Olsztyn. Najprawdopodobniej w tym meczu kibice jeszcze nie zobaczą Wlazłego na boisku.