Czy Paulo Sousa spotka się z Robertem Lewandowskim? "To nie takie proste do zrealizowania"

Piłka nożna
Czy Paulo Sousa spotka się z Robertem Lewandowskim? "To nie takie proste do zrealizowania"
fot. PAP
Czy Paulo Sousa spotka się osobiście z Robertem Lewandowskim w Monachium?

21 stycznia 2021 roku Paulo Sousa został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Jednym z pierwszych celów, jakie postawił przed sobą Portugalczyk, będzie osobiste spotkanie z kapitanem Biało-Czerwonych" Robertem Lewandowskim. Czy w ogóle do niego dojdzie? Zdaniem "Przeglądu Sportowego" może być to trudne do zrealizowania.

Paulo Sousa w ubiegłym tygodniu zamienił na stanowisku trenera kadry Jerzego Brzęczka. Przed byłym szkoleniowcem m.in Fiorentiny szykuje się bardzo intensywny czas. Już pod koniec marca reprezentacja Polski zagra trzy spotkania eliminacji mistrzostw świata. Naszymi rywalami będą Węgry, Andora i Anglia.


Nowy selekcjoner chciałby zrealizować kilka celów, zanim po raz pierwszy poprowadzi Biało-Czerwonych. Jednym z nich jest przylot do Monachium, gdzie mógłby spotkać się z Robertem Lewandowski. Czy wizyta w ogóle dojdzie do skutku? Jak podaje "Przegląd Sportowy" - głównym problemem są obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Wszystkie osoby przekraczającą niemiecką granicę są automatycznie kierowane na dziesięciodniową kwarantannę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Białoński: Paulo Sousa, czyli złoty strzał Bońka


Co więcej, to nie jedyny problem działaczy PZPN. W Polsce - podobnie jak w Niemczech - wszystkich przyjezdnych obowiązuje nakaz kwarantanny. Jak w takim razie będzie będzie wyglądała konferencja prasowa z udziałem nowego szkoleniowca? Do takowej ma dojść w tym tygodniu. Nie znamy jednak więcej szczegółów.


- Trwają więc rozmowy, jak rozwiązać kwestię wizyty w Niemczech. A także jak uniknąć takiej kwarantanny w Polsce, gdzie też Portugalczyk niebawem na przyjechać, a jeśli przyleci publicznym środkiem transportu, to na dziesięć dni musiałby izolować się od ludzi - napisał "Przegląd Sportowy".

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze