NBA: LeBron James dał popis gry przeciwko byłej drużynie. Lider Lakers zdobył zawrotną liczbę punktów

Aktualnych mistrzów ligi NBA do zwycięstwa poprowadził LeBron James, który przeciwko swojej dawnej drużynie zdobył 46 punktów.

Koszykarze Los Angeles Lakers pokonali w poniedziałek na wyjeździe Cleveland Cavaliers 115:108. Aktualnych mistrzów ligi NBA do zwycięstwa poprowadził LeBron James, który przeciwko swojej dawnej drużynie zdobył 46 punktów.

Kiedy pod koniec trzeciej kwarty James nie trafił rzutu z dystansu, jeden z pracowników Cavaliers ekspresyjnie świętował niepowodzenie 36-letniego gwiazdora. Zespół z Cleveland w tym momencie prowadził dwoma punktami.

Podrażniony James w ostatniej części gry dał prawdziwy koncert. Na 28 punktów zdobytych w niej przez Lakers, aż 21 było jego dziełem. To właśnie w Cavaliers w 2003 roku rozpoczął karierę w NBA. Łącznie bronił barw tego klubu aż przez 11 sezonów. W 2016 roku świętował z nim mistrzostwo.

- Myślę, że za bardzo się podekscytował moim pudłem. Wiedziałem, że przed nami jeszcze jedna kwarta, a czwarta jest moją ulubioną. To dobrze dla niego, że przyjeżdżam tu tylko raz w sezonie - powiedział rozbawiony James.

- Kiedy ktoś zaczyna grać na takim poziomie, to ciężko cokolwiek poradzić - przyznał trener Cavaliers J.B. Bickerstaff. W jego zespole prym wiódł Andre Drummond - 25 punktów i 17 zbiórek.

Lakers z bilansem 14 zwycięstw i czterech porażek prowadzą w tabeli Konferencji Zachodniej.

Wzruszający wpis żony Bryanta z okazji rocznicy ślubu. "Tak bardzo za tobą tęsknię"

Na Wschodzie liderem jest ekipa Philadelphia 76ers (12-6), która minionej nocy niespodziewanie przegrała 104:119 z najsłabszą obecnie drużyną sezonu - Detroit Pistons.

To była dopiero czwarta wygrana "Tłoków", które mają również 13 porażek. Najlepszy w ich szeregach był Delon Wright. Zdobył 28 punktów, ustanawiając rekord kariery, a także zanotował dziewięć asyst. Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje Tobias Harris - 25 pkt. W składzie 76ers tym razem zabrakło kameruńskiego środkowego Joela Embiida, który zmagał się z lekką kontuzją pleców.

W poniedziałek kolejny świetny mecz rozegrał Luka Doncic. Słoweński gwiazdor Dallas Mavericks już po raz szósty w obecnych rozgrywkach uzyskał triple-double. Złożyło się na nie 35 pkt, 16 asyst i 11 zbiórek. Jego zespół przegrał jednak we własnej hali z Denver Nuggets 113:117. Liderem gości był rezerwowy Michael Porter Jr. W 28 minut zdobył 30 punktów.