PŚ w biegach: Aleksander Bolszunow przeprosił za skandaliczne zachowanie

Zimowe
PŚ w biegach: Aleksander Bolszunow przeprosił za skandaliczne zachowanie
fot. PAP
Naganna postawa Aleksandra Bolszunowa sprawiła, że Rosjanie zostali zdyskwalifikowani w biegu sztafetowym w Lahti.

Aleksander Bolszunow, którego naganna postawa w niedzielę w stosunku do Fina Jani Maekiego na mecie zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Lahti, w sztafecie 4x7,5 km spowodowała, że Rosjanie zostali zdyskwalifikowani, oficjalnie przeprosił rywala.

Sztafeta mężczyzn zakończyła się wygraną Norwegów. Za ich plecami o drugie miejsce walczyli Finowie i Rosjanie. Gdy na ostatnich metrach Maeki zajechał drogę rywalowi i wyprzedził Bolszunowa, ten się mocno zdenerwował. Najpierw kijkiem zaatakował rywala, a po chwili z pełnym impetem wpadł na niego, gdy ten odbierał gratulacje od partnerów z zespołu.

 

Maeki się przewrócił, Rosjanin natomiast nie zwrócił na niego uwagi, tylko narzekając na to, że rywal odebrał mu drugą pozycję, odszedł. Całe zajście nagrały kamery, w efekcie "Sborna" została zdyskwalifikowana.

 

Zachowaniem 24-letniego Rosjanina zbulwersowani byli Finowie. "Uprawiamy narciarstwo biegowe, a nie sporty walki. Nigdy nie widziałem czegoś podobnego, to była scena jak z meczu hokeja na lodzie" - przyznał zaskoczony trener Norwegów Eirik Muir Nossum, który był świadkiem całego zajścia.

 

ZOBACZ TAKŻE: PŚ w biegach: Skandal! Bolszunow znokautował rywala, dyskwalifikacja Rosji (WIDEO)

 

Teraz w nocie skierowanej do Finów Bolszunow napisał, że przeprasza za swoje zachowanie. List podpisała także prezes Rosyjskiej Federacji Narciarstwa Biegowego Jelena Wialbe, siedmiokrotna medalistka olimpijska.

 

Zdaniem obserwatorów zajścia, na duże brawa zasługują Finowie, którzy spokojnie zareagowali na zajście i nie wszczęli prowokowanej przez Rosjan awantury.

 

Sprawa nie została jeszcze ostatecznie zakończona, gdyż FIS bierze pod uwagę możliwość ukarania Rosjanina.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie