Puchar Europy FIBA: Zwycięstwo Arged BM Slam Stali Ostrów Wlkp.

Koszykarze z Ostrowa Wlkp. rywalizację w turnieju Pucharu Europy FIBA rozpoczęli od zwycięstwa

Koszykarze Arged BM Slam Stali Ostrów Wlkp. od zwycięstwa nad węgierskim Szolnoki Olajbanyasz 90:80 (26:19, 21:22, 22:22, 21:17) rozpoczęli we Włocławku rywalizację w grupie C Pucharu Europy FIBA. W środę pierwsze swoje spotkanie w grupie E rozegra Anwil.

We Włocławku w tzw. bańce rywalizuje siedem zespołów w dwóch grupach. Ósmy uczestnik, niedoszły rywal Anwilu - London Lions musiał się wycofać z rozgrywek z powodu zakażeń koronawirusem.

W grupie C dobry start zanotowała Stal Ostrów Wlkp., która jednak nie bez kłopotów pokonała Szolnoki 90:80. Dzięki świetnej dyspozycji rzutowej w pierwszej połowie polski zespół wygrywał już 45:30, trafiając dziewięć z 12 rzutów za trzy punkty. Ostrowianie nie potrafili jednak do końca utrzymać koncentracji, Węgrzy wykorzystywali przestoje rywala, a krótko przed przerwą zmniejszyli straty.

Kolejne kwarty wyglądały dość podobnie; podopieczni Igora Milicica uzyskiwali ponad 10-punktową przewagę, ale szybko ją tracili i drużyna z Szolnoku była cały czas w kontakcie. Węgrów "przy życiu" utrzymywał niezwykle skuteczny Roko Badzim. Chorwat w czwartej kwarcie dwukrotnie popisał się celnymi "trójkami" (w całym meczu zaliczył osiem udanych prób) i Szolnoki objęło prowadzenie 77:75, a chwilę później przewaga węgierskiego zespołu urosła do czterech punktów

Niespełna trzy minuty przed końcem Jakub Garbacz i Taurean Green trafili "za trzy", a chwilę później Chris Smith celnie rzucił z ośmiu metrów nad rękami przeciwnika i ostrowianie mogli odetchnąć. W kolejnej akcji najlepszy na boisku Smith po indywidualnej akcji przesądził losy spotkania, a Milicic mógł dopisać kolejne, siódme zwycięstwo w roli szkoleniowca Stali.

W ostrowskiej drużynie po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją po raz pierwszy zagrał James Florence. Amerykański rozgrywający zdobył dwa punkty i zaliczył jedną asystę.

We wcześniejszym meczu grupy C Sporting CP Lizbona przegrał z izraelskim Ironi Ness Ziona 81:86.

W czwartek (początek, godz. 18) drużyna z południowej Wielkopolski zmierzy się ze Sportingiem.

Gospodarze turnieju w środę zagrają z Dnipro Dniepr (początek, godz. 18). Ukraińcy na inaugurację wygrali ze szwajcarskim Fribourg Olympic 62:57.

Do 1/8 finału rozgrywek awansują po dwie najlepsze drużyny z sześciu grup oraz cztery ekipy z trzecich miejsc z najlepszym bilansem.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Szolnoki Olajbanyasz 90:80 (26:19, 21:22, 22:22, 21:17)

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Chris Smith 23, George Kell 17, Jakub Garbacz 13, Taurean Green 13, Mark Ogden 8, Jarosław Mokros 7, Josip Sobin 4, Carl Lindbom 3, James Florence 2, Szymon Ryżek 0.

Szolnoki Olajbanyasz: Roko Badzim 26, Angelo Warner 14, Bojan Subotic 12, Marijan Cakarun 8, Mate Pongo 6, Levente Juhos 5, Peter Kovacs 4, Gabor Rudner 3, Peter Zsiros 2.