Tomasz Babiloński zorganizuje 16 gal MMA i boksu w 2021 roku

Sporty walki
Tomasz Babiloński zorganizuje 16 gal MMA i boksu w 2021 roku
Fot. Polsat Sport
Pierwsza gala grupy Babilon Promotion odbędzie się 29 stycznia.

Tomasz Babiloński, który wraz z Przemysławem Krokiem prowadzi bokserską grupę Babilon Promotion i projekt Babilon MMA, zapowiedział, że w 2021 roku zorganizuje rekordową liczbę szesnastu gal.

Tomasz Babiloński i Przemysław Krok nie będą w tym roku łączyć boksu z MMA na tych samych galach. Każda z dyscyplin będzie miała oddzielne imprezy.

 

- Zdarzało się, że organizowaliśmy gale dzień po dniu czy tydzień po tygodniu, ale nigdy nie mieliśmy trzech w jednym miesiącu, a tak będzie w 2021 roku. Chcemy dawać szansę występu wielu zawodnikom, którzy dziś są znani w innych dyscyplinach, a nieznani w boksie. Osobny projekt to Babilon MMA – zbliżamy się już do dwudziestej gali, wyłaniamy kolejnych mistrzów naszej federacji i torujemy im drogę do dużych karier międzynarodowych. Łącznie w roku 2021 odbędzie się aż 16 gal. To rekord, ale nam nie chodzi o liczbę, lecz o jakość i pokazanie nowych twarzy - podkreśla Tomasz Babiloński, cytowany przez serwis mmarocks.pl.

 

Pierwsza gala odbędzie się już 29 stycznia, a w walce wieczoru o mistrzostwo Europy wagi muszej zmierzą się Ewelina Pękalska (4-0) i była pretendentka do mistrzostwa świata kategorii junior muszej Finka Lotta Loikkanen (6-1, 2 KO).

 

ZOBACZ TAKŻE - Babilon Promotion: Ewelina Pękalska zmierzy się z Lottą Loikkanen

 

- Doskonale pamiętam Ewelinę Pękalską, trzykrotną wicemistrzynię kontynentu, z czasów boksu olimpijskiego. To bardzo dobra i doświadczona zawodniczka, która ma szansę dorównać sukcesami najlepszym pięściarkom w historii żeńskiego polskiego boksu. A czy się to komuś podoba czy nie, panie boksują coraz lepiej, kibice interesują się ich występami, więc i w naszej grupie jest miejsce dla Eweliny. Ale to nie pierwsza zawodniczka, bo przecież mamy Wiktorię Sądej, Olgę Michalską i specjalizującą się obecnie w MMA Różę Gumienną – mówi Tomasz Babiloński.

 

29 stycznia na gali Babilon Promotion dojdzie do walki mistrzyni kraju Wiktorii Rogalińskiej z Klaudią Simsak, swoje pojedynki stoczą też m.in. utalentowani Marcel Materla i Oliwier Szot. Transmisja z gali w piątek od godz. 20:00 w Polsacie Sport Extra.

 

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie