Wielka Krokiew i zakopiański COS mają swoją maskotkę

Zimowe
Wielka Krokiew i zakopiański COS mają swoją maskotkę
fot. Materiały prasowe COS
Misiek „Cosiek” - maskotka Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem i skoczni narciarskiej Wielka Krokiew

Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem i jego najbardziej znany obiekt, czyli skocznia narciarska Wielka Krokiew, zyskały nową maskotkę. Misiek „Cosiek” trafił już do rąk najlepszych zawodników niedawnych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich.

- Inteligencja, cierpliwość, pewność siebie, czy poczucie własnej wartości - to tylko niektóre cechy, jakie charakteryzują najlepszych sportowców. Dokładnie identyczne cechy przypisuje się niedźwiedziom. A jeśli do tego weźmiemy pod uwagę, że Tatry są środowiskiem życia tych niezwykłych zwierząt, to nasz wybór maskotki był oczywisty - mówi Sebastian Danikiewicz, dyrektor zakopiańskiego COS.

 

Misiek „Cosiek” dołączył tym samym do unikatowej kolekcji gadżetów marki „Wielka Krokiew HS-140”, jednego z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Zakopanego.

 

- Jesteśmy dumni nie tylko z naszych wspaniałych skoczków, ale również ze skoczni, która jest przecież niezwykle ważnym miejscem dla polskiego sportu - dodaje Danikiewicz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czy to już kryzys skoczków? Jan Szturc odpowiada


Wielka Krokiew, największa polska skocznia, która od 1989 roku nosi imię Stanisława Marusarza, za cztery lata będzie obchodziła setną rocznicę powstania. W latach 2016-2017 skocznia przeszła rozbudowę, a po jej zakończeniu przyznana została homologacja FIS, która pozwala na organizację najważniejszych imprez, m.in. zawodów Pucharu Świata. Punkt konstrukcyjny Wielkiej Krokwi wynosi 125 metrów, a rozmiar skoczni 140 metrów.

 

Nowa maskotka Wielkiej Krokwi i Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem jest już dostępna w sprzedaży w oficjalnym sklepie internetowym www.wielkakrokiewfanshop.pl.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze