MŚ w piłce ręcznej 2021: Znamy pary półfinałowe. Będą wielkie mecze

Piłka ręczna
MŚ w piłce ręcznej 2021: Znamy pary półfinałowe. Będą wielkie mecze
fot. PAP
Hiszpanie pewnie weszli do strefy medalowej

Dania zagra z Hiszpanią, a Szwecja zmierzy się z Francją w półfinałach MŚ w piłce ręcznej 2021 rozgrywanych w Egipcie. Najwięcej emocji w 1/4 finału przyniosło starcie Duńczyków z gospodarzami - Egipcjanami - zakończone dopiero po serii rzutów karnych. Dogrywka potrzebna była do rozstrzygnięcia spotkania Francji z Węgrami. Półfinały Dania - Hiszpania i Szwecja - Francja odbędą się w piątek 29 stycznia.

Jako pierwsze zostało rozegrane starcie Danii z Egiptem, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, szczególnie w kluczowych momentach. Duńczycy byli o włos od zwycięstwa już po pierwszej dogrywce, ale fatalny błąd Mikkela Hansena sprawił, że gospodarze dostali rzut karny po ostatniej syrenie i doprowadzili do drugiej dogrywki. W niej Dania nie potrafiła trafić do siatki przez 10 minut, aż udało jej się doprowadzić do remisu 35:35 równo z ostatnią syreną. W serii rzutów karnych aktualni wciąż mistrzowie świata zachowali więcej zimnej krwi i wyrzucili Egipcjan z turnieju.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ w piłce ręcznej 2021: Sensacja była blisko! Duńczycy w półfinale po karnych

 

Minimalnie mniej emocji przyniosły wieczorne spotkania, w których miały się zetrzeć europejskie potęgi. Hiszpania właściwie od pierwszych minut kontrolowała wydarzenia w starciu z Norwegami i stopniowo powiększała przewagę. Dopiero w końcówce Skandynawowie postraszyli mistrzów Europy, ale ostatecznie to Hiszpanie po wygranej 31:26 zameldowali się w półfinale.

 

W drugim ćwierćfinale, w którym wystąpił niedawny rywal reprezentacji Polski, czyli Węgrzy, byliśmy świadkami niespodziewanego początku meczu. Francuzi zostali stłamszeni przez Madziarów i po kilku minutach przegrywali 1:7. Trójkolorowi po około kwadransie zaczęli jednak budzić się z letargu i do przerwy przegrywali już tylko dwoma bramkami. W drugiej części rezultat oscylował w okolicach remisu, a w ostatnich sekundach Węgrzy doprowadzili do dogrywki. W niej Francja pokazała swoją wyższość i triumfowała trzema bramkami.

 

Szwedzi wykonali zaś swoje zadanie w sposób znakomity i w ostatnim ćwierćfinale wysoko pokonali Katar 35:23. W 1/2 finału zmierzą się z Francuzami.

 

Wyniki ćwierćfinałów:

 

Dania - Egipt 39:38 (16:13, 12:15, 7:7, 4:3 w karnych)
Francja - Węgry 35:32 po dogr. (12:14, 18:16)
Hiszpania - Norwegia 31:26 (21:15)
Szwecja - Katar 35:23 (14:10)

 

Pary półfinałowe:

 

Dania - Hiszpania
Szwecja - Francja

 

Półfinały zostaną rozegrane 29 stycznia. Finał i mecz o trzecie miejsce w niedzielę 31 stycznia.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie