PKO BP Ekstraklasa: Bojan Nastic w Jagiellonii

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Bojan Nastic w Jagiellonii
fot. PAP
Bojan Nastic (z lewej) trafił do Jagiellonii.

Reprezentant Bośni i Hercegowiny Bojan Nastic podpisał w środę kontrakt z Jagiellonią. 26-letni lewy obrońca grał ostatnio w białoruskim Bate Borysow i związał się z białostockim klubem umową obowiązującą do połowy 2024 roku. To pierwszy zimowy transfer Jagiellonii.

Jak poinformował białostocki klub, Nastic ma na koncie grę m.in. w belgijskim KRC Genk, z którym sięgnął po mistrzostwo kraju w sezonie 2018-2019. w reprezentacji Bośni i Hercegowiny zanotował dotąd pięć występów.

 

"Dużo słyszałem zarówno o samej polskiej lidze, jak i samym klubie. Wewnętrzne przeczucie podpowiada mi, że robię duży krok do przodu w mojej karierze" - powiedział defensor po podpisaniu kontraktu w Białymstoku. "O klubie mogę mówić w samych superlatywach. Kiedy zobaczyłem stadion, ośrodek treningowy, biura, wiedziałem, że chcę tutaj zostać. Wszystko wygląda bardzo profesjonalnie, wrażenie jest pozytywne i już patrzę przed siebie, aby wywalczyć miejsce na boisku" - powiedział Nastic, cytowany na stronie internetowej Jagiellonii.

 

Zobacz także: PKO BP Ekstraklasa: Mateusz Sopoćko podpisał półtoraroczny kontrakt z Wartą Poznań

 

Ocenił, że polska liga stoi na wyższym poziomie, niż białoruska, w której ostatnio występował. "O przenosinach zadecydowały kwestie sportowe" - dodał.

 

Bośniak ma zwiększyć rywalizację wśród bocznych obrońców Jagiellonii. Obecnie bowiem pierwszym wyborem sztabu szkoleniowego na lewej obronie jest młodzieżowiec Bartłomiej Wdowik.

 

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze