Puchar Króla: Męczarnie Barcelony z drugoligowcem

FC Barcelona pokonała Rayo Vallecano w Pucharze Króla

Piłkarze Barcelony pokonali na wyjeździe drugoligowe Rayo Vallecano 2:1 w 1/8 finału Pucharu Króla Hiszpanii. Goście bramki zdobyli dopiero w 70. i 80. minucie, a na listę strzelców wpisali się Lionel Messi oraz Frenkie de Jong.

Przez ponad godzinę utrzymywał się rezultat bezbramkowy, co już było niespodzianką. Sensacją zapachniało natomiast w 64. minucie, kiedy prowadzenie stołecznej ekipie dał Francisco Garcia. Messi i De Jong zdołali jednak odwrócić losy meczu.

Awans do ćwierćfinału w środę wywalczyła też Sevilla, która pokonała Valencię 3:0. Dwie bramki zdobył Luuk de Jong, a jedną dołożył Ivan Rakitic.

Już w poprzedniej rundzie z Pucharu Hiszpanii odpadli piłkarze Realu Madryt. Mistrzowie kraju sensacyjnie ulegli na wyjeździe trzecioligowemu UD Alcoyano po dogrywce 1:2.