Szok w pierwszym secie! Siatkarze PGE Skry wymęczyli zwycięstwo w meczu z Lindemans Aalst

Lindemans – PGE Skra 1:3.

Siatkarze Lindemans Aalst przegrali z PGE Skrą Bełchatów 1:3 w meczu 5. kolejki grupy A Ligi Mistrzów. Ekipa z PlusLigi miała odnieść zdecydowane zwycięstwo, ale zaprezentowała się słabiej, niż we wtorkowym meczu z ZAKSĄ i nieoczekiwanie przegrała pierwszego seta.

PGE Skra była zdecydowanym faworytem konfrontacji z ekipą z Belgii, kibice bełchatowian mogli więc byś zszokowani przebiegiem pierwszej partii. Drużyna z PlusLigi rozpoczęła to spotkanie w przemeblowanym składzie. Trener Michał Mieszko Gogol chciał dać odpocząć kilku zawodnikom po wyczerpującym, pięciosetowym boju z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Siatkarze z Aalst niespodziewanie od samego początku zaczęli dominować na parkiecie (5:1, 12:5). Wykorzystali przede wszystkim słabe przyjęcie w drużynie z Bełchatowa. Skra długo nie była w stanie pozbierać się i wrócić do gry, a rywale utrzymywali przewagę (18:11, 21:14). Piłkę setową kiwką za blok wywalczył Wout D'heer (24:16), a przestrzelona zagrywka gospodarzy zamknęła tę partię (25:17).

W drugim secie od początku zagrali Taylor Sander i Dusan Petković. Bełchatowianie poprawili skuteczność w ataku i grę na przyjęciu, w efekcie w środkowej części seta uzyskali przewagę (7:10, 10:16). W końcówce znów mieli słabsze fragmenty, zdołali jednak utrzymać przewagę. Wygraną w tej części meczu przypieczętowała zepsuta zagrywka rywali (20:25).

Na początku trzeciej odsłony znów przeżywaliśmy chwile słabości siatkarzy z Bełchatowa. Siatkarze Lindemans uzyskali przewagę (5:2, 7:4). Siatkarze PGE Skry zdołali opanować sytuację i odrobili straty (11:11). W kolejnych akcjach uzyskali wyraźną przewagę (14:19) i kontrolowali sytuację w końcówce. Piłkę setową wywalczył Sander, a kropkę nad "i" postawił Petković, który popisał się potężnym atakiem (18:25).

Siatkarze PGE Skry rozpoczęli czwartego seta od mocnego uderzenia (0:3), ale rywale szybko odrobili straty. Simon Van De Voorde (5:4) i Jeroen Oprins (7:5) zaskoczyli przyjmujących rywali zagrywkami. Później przewagę uzyskali bełchatowianie (9:12), ale ich gra nadal mocno falowała i rywale utrzymywali punktowy kontakt (16:17). W końcówce podopieczni trenera Gogola zdołali rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść. Milad Ebadipour dał swej drużynie dwa ostatnie punkty (20:25).

Najwięcej punktów: Jeroen Oprins (14), Wout D'heer (13), Jakub Rybicki (10) – Lindemans; Dusan Petković (16), Milad Ebadipour (15), Mateusz Bieniek (13), Taylor Sander (12), Norbert Huber (10) – PGE Skra.

We wtorek bełchatowianie ulegli 2:3 prowadzącej w grupie A ZAKSIE. Po pięciu rozegranych meczach PGE Skra z trzema zwycięstwami i dwoma porażkami zajmuje drugie miejsce w tabeli. W drugim meczu tej kolejki Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra z Fenerbahce Stambuł.

Awans do ćwierćfinałów wywalczą zwycięzcy każdej z pięciu grup oraz trzy drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Turnieje rewanżowe w czterech pozostałych grupach zostaną rozegrane w dniach 9–11 lutego.

Lindemans Aalst – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:17, 20:25, 18:25, 20:25)

Lindemans: Simon Van De Voorde, Francesco Zoppellari, Jakub Rybicki, Wout D'heer, Jeroen Oprins, Robbe Van de Velde – Tim Verstraete (libero) oraz Matej Smidl, Seppe Van Hoyweghen. Trener: Johan Devoghel.
PGE Skra: Milad Ebadipour, Mateusz Bieniek, Bartosz Filipiak, Milan Katić, Norbert Huber, Grzegorz Łomacz – Robert Milczarek (libero) oraz Taylor Sander, Dusan Petković, Kacper Piechocki (libero), Karol Kłos. Trener: Michał Mieszko Gogol.

Terminarz i plan transmisji turnieju grupy A LM siatkarzy (Bełchatów/Hala Energia, 26–28 stycznia):

2021-01-26: Lindemans Aalst – Fenerbahce Stambuł 0:3 (14:25, 19:25, 19:25)
2021-01-26: PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (23:25, 25:21, 20:25, 25:19, 10:15)

2021-01-27: Lindemans Aalst – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:17, 20:25, 18:25, 20:25)
2021-01-27: Fenerbahce Stambuł – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

2021-01-28: Fenerbahce Stambuł – PGE Skra Bełchatów (czwartek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)
2021-01-28: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Lindemans Aalst (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).