Tokio: Sportowcy z Izraela do maja zostaną zaszczepieni na Covid-19

Inne
Tokio: Sportowcy z Izraela do maja zostaną zaszczepieni na Covid-19
fot. PAP
Wszyscy sportowcy z Izraela, którzy mają wystąpić w tegorocznych igrzyskach w Tokio, zostaną do maja zaszczepieni przeciwko chorobie Covid-19.

Wszyscy sportowcy z Izraela, którzy mają wystąpić w tegorocznych igrzyskach w Tokio, zostaną do maja zaszczepieni przeciwko chorobie Covid-19 - poinformował tamtejszy komitet olimpijski.

Na świecie trwa właśnie dyskusja, czy uczestnicy tej imprezy powinni mieć pierwszeństwo w dostępie do szczepionki. Zdania są podzielone, a międzynarodowy komitet oraz organizatorzy igrzysk zapewniają, że nie będzie to warunek uczestnictwa.

 

Według danych agencji Reuters liczba przypadków koronawirusa na całym świecie przekroczyła w środę 100 milionów. Izrael jest liderem wśród zaszczepionych osób przynajmniej jedną dawką - udało się ją podać 29 procent populacji.

 

Zobacz także: Tokio 2020: Nie odbędzie się marcowa próba przedolimpijska

 

Rzeczniczka Izrealskiego Komitetu Olimpijskiego poinformowała, że już 50 procent sportowców, którzy mają wystartować w Tokio, szczepionkę przyjęło.

 

"A do końca maja planujemy podać ją wszystkim zawodnikom" - powiedziała.

 

W Japonii mówi się obecnie o trzeciej fali zachorowań na Covid-19. Jest zakaz wjazdu dla obcokrajowców i rośnie niechęć społeczeństwa do organizacji w tym roku igrzysk. Za przełożeniem lub odwołaniem imprezy opowiada się już 80 procent ankietowanych. Pierwotnie impreza miała się odbyć latem zeszłego roku, ale właśnie ze względu na pandemię została o rok przesunięta.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze