Zmiany w Lechu Poznań. Klub ma... dwóch prezesów

Piłka nożna
Zmiany w Lechu Poznań. Klub ma... dwóch prezesów
fot. Cyfrasport
Karol Klimczak i Piotr Rutkowski będą prezesami Lecha Poznań

W Lechu Poznań zakończył się proces zmian właścicielskich. Klub nie będzie już w rękach Jacka Rutkowskiego, który przekazał akcje swoim dzieciom. Przy okazji postanowiono, że od tej pory na czele "Kolejorza" będzie stało dwóch prezesów!

Jacek Rutkowski został właścicielem Lecha Poznań w 2006 roku. W ubiegłym roku rozpoczął jednak proces przekazywania akcji swoim dzieciom. Od tej pory większościowym właścicielem klubu będzie Piotr, Rutkowski natomiast mniejszościowym Maja Rutkowska. Jednocześnie ten pierwszy został prezesem, który będzie odpowiadał za strategię i obszar sportowy. Na stanowisku pozostał Karol Klimczak, odpowiadający za bieżące funkcjonowanie klubu i kwestie biznesowe.

 

ZOBACZ TAKŻE: Absurd w Wiśle Kraków! Rozwiązano kontrakt z piłkarzem po 11 dniach

Komunikat Lecha Poznań:

Zakończył się proces zmian w strukturze właścicielskiej KKS Lech Poznań. W ich wyniku większościowym udziałowcem klubu został Piotr Rutkowski.

 

Od 2006 roku właścicielem "Kolejorza" był Jacek Rutkowski, przedsiębiorca od wielu lat związany ze stolicą Wielkopolski, twórca oraz główny udziałowiec koncernu Amica. Nieco ponad dwanaście miesięcy temu rozpoczął proces przekazywania najpopularniejszego klubu sportowego w regionie w ręce swoich dzieci, co miało podkreślić rodzinny charakter przedsięwzięcia i sprawić, że na czele niebiesko-białych stanie następne pokolenie rodziny. Wówczas akcje KKS Lech objęli Piotr oraz Maja Rutkowscy.

 

- Często byłem pytany czy planuję sprzedać "Kolejorza". Nigdy nie rozważałem takiej opcji. Zawsze podkreślałem, że Lech to klub rodzinny. I chcę żeby tak pozostało przez długie lata - mówił wówczas prezes Jacek Rutkowski.

 

Teraz formalnie dobiegła końca procedura przejęcia Lecha przez Piotra (większościowy udziałowiec) i Maję (mniejszościowy pakiet akcji) Rutkowskich. W związku ze zmianami właścicielskimi doszło również do zmian formalnych w zarządzie KKS Lech Poznań, na którego czele stanie teraz dwóch prezesów. Karol Klimczak jako prezes zarządzający nadal odpowiadać będzie za bieżące funkcjonowanie oraz biznesowy rozwój klubu. Z kolei Piotr Rutkowski jako prezes - właściciel będzie nadzorował nadal obszar sportowy klubu, a także wytyczał strategiczne kierunki jego rozwoju.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze