MŚ w biathlonie: Organizatorzy chcą zaprosić pracowników służby zdrowia

Zimowe
MŚ w biathlonie: Organizatorzy chcą zaprosić pracowników służby zdrowia
fot. PAP
Organizatorzy MŚ w biathlonie chcą zaprosić na trybuny kibiców. Mają pewien plan...

Słoweńscy organizatorzy mistrzostw świata w biathlonie, które odbędą się w dniach 10-21 lutego w Pokljuce, planują wpuścić na trybuny grupę zaszczepionych pracowników służby zdrowia. Chcą w ten sposób docenić ich walkę z pandemią oraz stworzyć namiastkę udziału kibiców.

Jeżeli ten pomysł udałoby się zrealizować, byłaby to pierwsza sportowa impreza w Słowenii z udziałem publiczności od wybuchu pandemii COVID-19.

 

- Nie ustajemy w staraniach, by choć w symbolicznym wymiarze impreza odbyła się z udziałem kibiców. By ktokolwiek kibicował najlepszym biathlonistom słoweńskim i z całego świata. W grę wchodzi wpuszczenie na trybuny niewielkiej grupy pracowników służby zdrowia walczących z COVID-19, którzy albo już przeszli zakażenie, albo zostali zaszczepieni - przyznał przewodniczący komitetu organizacyjnego zawodów Jelko Kacin, jednocześnie krajowy koordynator programu szczepień w Słowenii.

 

ZOBACZ TAKŻE: ME w biathlonie szansą na wysokie lokaty Polaków. Plan transmisji

 

Kacin wyraził przekonanie, że pracownicy służby zdrowia zostaliby w ten sposób w szczególny sposób docenieni za swoją walkę z epidemią oraz stanowiliby świetną reprezentację wszystkich kibiców.

 

Według Kacina wpuszczenie na trybuny osób odpornych na koronawirusa byłoby precedensem, po którym organizatorom imprez sportowych łatwiej byłoby walczyć o możliwość otwarcia dla kibiców stadionów, hal i innych obiektów.

 

Jak dodał, przygotowania do mistrzostw świata przebiegają zgodnie z planem, śniegu jest wystarczająco dużo i jest pewny, że zawodników z całego świata czeka udana impreza.

 

- Najważniejsze, aby wszyscy byli zdrowi - podsumował szef komitetu organizacyjnego MŚ.

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze