NHL: Patent Vancouver Canucks na Ottawa Senators. Znów wysoka wygrana

Hokeiści Vancouver Canucks znaleźli sposób na Ottawa Senators. W dwóch meczach strzelili im 12 goli, stracili tylko dwa

Hokeiści Vancouver Canucks znów wysoko pokonali we własnej hali ekipę Ottawa Senators. Po poniedziałkowym zwycięstwie 7:1, w środę wygrali 5:1. Po dwie bramki zdobyli Tyler Motte i J.T. Miller.

Motte rozpoczął i zakończył strzelecki festiwal. Do siatki trafiał w trzeciej i 52. minucie. Miller natomiast z bramek cieszył się w 22. i 28. min. Autorem piątego gola był Szwed Elias Pettersson (38.), a dla Senators trafił Josh Norris (9.).

W tym sezonie z powodu pandemii koronawirusa wszystkie kanadyjskie drużyny występują w jednej dywizji i grają tylko między sobą. Najlepsza jest obecnie ekipa Toronto Maple Leafs. Canucks zajmują czwarte miejsce, a Senators ostatnie, siódme z zaledwie jednym zwycięstwem w siedmiu meczach.

- Z jakiegoś powodu wystarcza jedna tercja, aby w naszej grze wszystko się posypało. Mamy młody skład, ale to nie może być wymówką. Popełniamy zbyt wiele błędów, których można uniknąć - powiedział trener Senators DJ Smith.

Już w czwartek jego podopieczni ponownie zmierzą się z Canucks.