Paulo Sousa: Musimy mieć kilku liderów. Tego oczekuję od Piotra Zielińskiego

Piłka nożna
Paulo Sousa: Musimy mieć kilku liderów. Tego oczekuję od Piotra Zielińskiego
Fot. CyfraSport
Fot. Cyfrasport

- Chcemy mieć liderów, którzy będą mieli taki sam entuzjazm, pasję i zaangażowanie. Liderów, którzy będą chcieli dać z siebie wszystko i którzy będą wierzyć w zwycięstwo. Od Piotra Zielińskiego i wszystkich innych oczekuję, że będą częścią tego procesu - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Nowy trener piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousa podczas pierwszej konferencji prasowej odpowiedział m.in. na pytanie dziennikarza Polsatu Sport Marcina Feddka, który dopytywał o rolę Piotra Zielińskiego w drużynie narodowej.

 

- Jak pan widzi jego rolę? Czy może być jednym z liderów, który dostarcza piłki do Roberta Lewandowskiego? Jak ocenia pan tego zawodnika? - pytał Marcin Feddek.

 

Selekcjoner zaznaczył, że postara się odpowiedzieć ogólnie. Uznał, że szczegółowo będzie mógł się wypowiedzieć po wysłaniu pierwszych powołań do kadry narodowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Paulo Sousa: Dostałem wolną rękę przy wyborze sztabu

- Ostatnio spotkałem się z Robertem Lewandowskim, ale był to wyjątek, bo on jest kapitanem reprezentacji. Nie chcemy mieć jednak tylko jednego lidera. Chcemy mieć też innych liderów, którzy będą mieli taki sam entuzjazm, pasję i zaangażowanie. Liderów, którzy będą chcieli dać z siebie wszystko i którzy będą wierzyć w zwycięstwo. Przywództwo jest potrzebne, co oznacza, że piłkarze sami od siebie muszą wymagać maksimum możliwości - odpowiedział Paulo Sousa.

 

 

- Zawodnicy muszą być bardzo uważni i zwracać uwagę na wszystko, co mówi trener - jeżeli chodzi o poszczególne elementy gry, o grę indywidualną i zespołową. Muszą też stawiać sobie określone zadania i wymagać od siebie. Musimy mieć kilku liderów, żeby wszyscy wspólnie, idąc w tym samym kierunku, mogli motywować zespół do walki o zwycięstwo. Od Piotra Zielińskiego i wszystkich innych oczekuję, że będą częścią tego procesu - dodał.

 

Piotr Zieliński od 2013 roku wystąpił w reprezentacji Polski 56 razy, strzelając 6 goli. Od 2016 roku jest zawodnikiem Napoli.

 

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie