LM siatkarzy: PGE Skra ograła Fenerbahce. Czy zagra w ćwierćfinale?

PGE Skra – Fenerbahce 3:1.

W meczu ostatniej kolejki grupy A Ligi Mistrzów siatkarzy PGE Skra Bełchatów wygrała z Fenerbahce HDI Stambuł 3:1. Podopieczni trenera Michała Mieszko Gogola zajęli drugie miejsce w tabeli. Rozstrzygnięcia w innych grupach zadecydują, czy bełchatowianie znajdą się w gronie ćwierćfinalistów.

Bełchatowianie byli faworytami tego starcia, ale pierwszy set nie ułożył się po ich myśli. Rywale od początku uzyskali przewagę dzięki bardzo dobrej grze w obronie i skuteczności Salvadora Hidalgo Olivy (9:12, 11:15). Siatkarze PGE Skry gonili wynik w końcówce, ale nie byli w stanie zaskoczyć rywali. Ekipa z Turcji utrzymała przewagę, kończąc seta punktowym blokiem (22:25).

Drugą odsłonę Skra rozpoczęła od serii świetnych zagrywek Mateusza Bieńka (5:2), ale w środkowej części seta przeciwnicy odrobili straty (13:13). Bełchatowianie szybko odbudowali przewagę, gdy w polu zagrywki błysnął Milad Ebadipour (18:14). W końcówce kontrolowali sytuację, a ostatni punkt przyniósł im skuteczny atak Dusana Petkovicia (25:20).

W trzeciej partii podopieczni trenera Michała Mieszko Gogola przejęli inicjatywę i dominowali na parkiecie. W środkowej części seta mieli wyraźną przewagę. Po asie serwisowym Petkovicia prowadzili 14:9, gdy zatrzymali blokiem Nicholasa Hoaga, było 19:13. Bełchatowianie popełniali mniej błędów, byli skuteczniejsi od rywali w ataku i w bloku. Ostatnie punkty dla PGE Skry wywalczył Karol Kłos (25:18).

Bełchatowianie musieli wygrać czwartego seta, by zgarnąć komplet punktów. Szybko zabrali się do realizacji tego zadania i uzyskali znaczącą zaliczkę (10:5). Siatkarze Fenerbahce nie składali broni, zmniejszyli straty do dwóch oczek (15:13), ale końcówka należała do bełchatowian. Taylor Sander wywalczył piłkę meczową (24:19), a Petković zamknął mecz atakiem po prostej (25:20).

Awans do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów wywalczą zwycięzcy każdej z pięciu grup oraz trzy drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Turnieje rewanżowe w czterech pozostałych grupach zostaną rozegrane w dniach 9–11 lutego, dlatego bełchatowianie dopiero wówczas dowiedzą się, czy awansują do czołowej ósemki LM. Mają na to duże szanse, bo grupę skończyli z dobrym bilansem 4 zwycięstwa – 2 porażki i 13 zdobytych punktów.

PGE Skra Bełchatów – Fenerbahce HDI Stambuł 3:1 (22:25, 25:20, 25:18, 25:20)

PGE Skra: Taylor Sander, Mateusz Bieniek, Dusan Petković, Milad Ebadipour, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz – Kacper Piechocki (libero) oraz Mihajlo Mitić. Trener: Michał Mieszko Gogol.
Fenerbahce: Ulas Kiyak, Nicholas Hoag, Graham Vigrass, Metin Toy, Salvador Hidalgo Oliva, Emre Batur – Hasan Yesilbudak (libero) oraz Arinze Kelvin Nwachukwu, Caner Peksen. Trener: Erkan Togan.

Terminarz i plan transmisji turnieju grupy A LM siatkarzy (Bełchatów/Hala Energia, 26–28 stycznia):

2021-01-26: Lindemans Aalst – Fenerbahce Stambuł 0:3 (14:25, 19:25, 19:25)
2021-01-26: PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (23:25, 25:21, 20:25, 25:19, 10:15)

2021-01-27: Lindemans Aalst – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:17, 20:25, 18:25, 20:25)
2021-01-27: Fenerbahce Stambuł – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 18:25, 18:25)

2021-01-28: PGE Skra Bełchatów Fenerbahce Stambuł 3:1 (22:25, 25:20, 25:18, 25:20)
2021-01-28: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Lindemans Aalst (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).