EBL: Legia Warszawa lepsza od Polpharmy Starogard Gdański. Popis Lestera Medforda

Lester Medford zaliczył kolejny doskonały występ w Legii Warszawa

Legia Warszawa wygrała z Polpharmą Starogard Gdański 104:93 (20:20, 32:21, 26:20, 26:32) w piątkowym meczu Energa Basket Ligi. Do 11. zwycięstwa na swoim parkiecie, a 17. w sezonie gospodarzy poprowadził Lester Medford. Amerykanin zdobył 27 punktów, sześć razy trafiając zza linii 6,75 m. Dwa razy rozgrywający Legii popisał się celnymi rzutami z połowy boiska, oddanymi równo z syreną na koniec pierwszej i trzeciej kwarty.

Steven Haney i Trevon Allen świetnie weszli w to spotkanie i dzięki nim Polpharma prowadziła już 8:0. Przewaga urosła nawet do 10 punktów po akcji Grzegorza Surmacza. W pewnym momencie Legia odpowiedziała jednak rewelacyjną serią 11:0 i po wsadzie Earla Watsona wyszła na prowadzenie. Ostatecznie po rzucie Medforda z połowy boiska po 10 minutach był remis po 20.

Na początku drugiej kwarty gospodarze uciekli na sześć punktów dzięki trafieniu Nickolasa Neala. Starogardzianie nie radzili sobie pod koszami z Watsonem, który łatwo zdobywał punkty z pola trzech sekund. Później ekipa z Warszawy wykorzystywała rzuty wolne, a po pierwszej połowie wygrywała 52:41.

W trzeciej kwarcie dobrze radził sobie Jamel Morris, a po akcji Grzegorza Kulki przewaga ekipy trenera Wojciecha Kamińskiego wynosiła już 17 punktów. Bardzo długo odpowiadał na to tylko Surmacz. W akcje ofensywne włączyli się co prawda Allen i James Washington, ale kolejny rzut z połowy boiska Medforda sprawił, że po 30 minutach było 78:61.

W ostatniej części spotkania następne zrywy Allena nie wystarczały do efektywnego odrabiania strat. Co prawda w pewnym momencie starogardzianie zbliżyli się na 9 punktów po rzutach wolnych Jacka Jareckiego, ale na więcej Legia już nie pozwoliła. "Setkę" przekroczył Medford, a zespół ze stolicy zwyciężył ostatecznie 104:93.

Najlepszy strzelec gospodarzy Medford do 27 punktów dołożył siedem asyst. W ekipie gości najskuteczniejszy był Allen z 24 punktami, czterema zbiórkami i sześcioma asystami.

Legia Warszawa - Polpharma Starogard Gd. 104:93 (20:20, 32:21, 26:20, 26:32)

Legia Warszawa: Lester Medford Jr 27, Jamel Morris 19, Grzegorz Kulka 12, Nickolas Neal 12, Grzegorz Kamiński 11, Earl Watson 10, Jakub Karolak 7, Adam Linowski 4, Dariusz Wyka 2;

Polpharma Starogard Gd.: Trevon Allen 24, Joe Furstinger 20, James Washington 15, Grzegorz Surmacz 10, Steven Haney 9, Sebastian Kowalczyk 8, Jacek Jarecki 7, Sebastian Walda 0, Mateusz Itrich 0, Radosław Chorab 0.