Euroliga: Mateusz Ponitka najlepszy w drużynie. Zenit jednak przegrał

To kolejny mecz, w którym Mateusz Ponitka imponuje, a jego zespół przegrywa

Mateusz Ponitka był czołowym koszykarzem Zenita Sankt Petersburg w przegranym 76:82, wyjazdowym meczu z Armani Mediolan w 23. kolejce Euroligi. Reprezentant Polski zdobył dziewięć punków, nie myląc się przy trzech rzutach za dwa punkty oraz trzech wolnych, miał pięć zbiórek, asystę i stratę. To dało najwyższy w Zenicie indeks efektywności - 13. Ponitka przebywał na parkiecie 20 minut i pomylił się przy jednej próbie zza linii 6,75 metrów.

Najwięcej punktów dla zespołu z Rosji - po 12, uzyskali Kanadyjczyk Kevin Pangos i Amerykanin Austin Hollins, a dla zwycięzców Amerykanin Kevin Pangos (14). Tego gracza przed kilkoma laty "odkrył" dla europejskiej koszykówki Wojciech Kamiński jako trener Rosy Radom. Pangos w trakcie sezonu trafił do AEK Ateny, z którym zdobył Puchar Grecji i wygrał Ligę Mistrzów FIBA (2018), zaś w rok później w rozgrywkach FIBA triumfował z Segafredo Bolonia.

O porażce zdecydowała przegrana czwarta kwarta 17:26. Zenit z bilansem 13-8 zajmuje piątą lokatę, a Armani (15-7) trzecią. liderem jest FC Barcelona (17-6). Ponitka i jego koledzy mają do rozegrania dwa zaległe spotkania - z Panathinaikosem Ateny i Armani Mediolan, które odbędą się w lutym (17 i 22).

Najbliższe spotkanie w Eurolidze Zenit rozegra 5 lutego w Stambule z Fenerbahce.