Liga Narodów w Polsce? "Naszym kibicom należy się taka impreza"

Siatkówka
Liga Narodów w Polsce? "Naszym kibicom należy się taka impreza"
fot. Cyfrasport
Liga Narodów, ze względu na pandemię COVID-19, odbędzie się w jednym kraju w tzw. bańce.

Polski Związek Piłki Siatkowej chciałby zorganizować tegoroczną edycję siatkarskiej Ligi Narodów, która odbędzie się w całkowicie nowej formie. Rozgrywki, ze względu na pandemię COVID-19, odbędą się w jednym kraju w tzw. bańce. - Naszym kibicom należy się taka impreza - stwierdził prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

W pierwotnej wersji kalendarza LN 2021 w Polsce miały być zorganizowane w tym roku dwa turnieje męskie fazy interkontynentalnej i jeden kobiecy. Pierwszy etap rozgrywek wiązał się zawsze ze zmianą kraju, a nieraz i kontynentu co tydzień, dlatego światowa federacja (FIVB) podjęła decyzję o zorganizowaniu gry w całkowicie nowej formie. W lutym kibice poznają zarówno nowy terminarz, jak i gospodarza.

 

Na razie nie wiadomo, kto byłby wśród ewentualnych konkurentów Polski w staraniach o organizację tych rozgrywek. Wiemy jednak, że odmówiły dwa duże kraje, czyli Chiny i USA. 

 

- Bardzo trudno zorganizować wynajęcie co najmniej dwóch sal na kilkadziesiąt dni, to kolosalne wyzwanie, do tego hotele dla prawie 400 osób. Będzie to największa impreza, bo to aż 130 meczów w ciągu 40 dni - mówił Kasprzyk.

 

ZOBACZ TAKŻE: LM siatkarzy: PGE Skra ograła Fenerbahce. Czy zagra w ćwierćfinale?

 

- Zrobimy tę imprezę dla polskich kibiców, bo należy im się to. W Polsce zrobiliśmy pierwszy mecz na stadionie, pierwsi wprowadziliśmy challenge, to zróbmy i Ligę Narodów w bańce - dodał.

 

Mniej optymistycznie o zmodyfikowanej formule LN wyrażał się trener reprezentacji siatkarek Jacek Nawrocki.

 

- Najważniejszy jest powrót do rywalizacji międzynarodowej, siatkówka musi dążyć do normalności - ocenił, ale dodał, że nowa forma rozgrywek to "wypaczenie z punktu widzenia psychologii sportu".


- Jeżeli tak trzeba będzie grać, to ten problem dotyczy wszystkich i szanse się wyrównają. Trzeba będzie dobrze się w tym odnaleźć. Oczywiście lepiej, żeby Liga Narodów odbyła się w Polsce. Ze względów psychologicznych i logistycznych każdy u siebie w domu czułby się lepiej, nawet jeżeli miałoby to być bez kibiców i całej tej otoczki - przyznał.

 

Fragmenty magazynu #7strefa w załączonych materiałach wideo.

 

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze