ME w biathlonie: Martin Jaeger najlepszy w sprincie. Fatalny bieg Polaków

Polscy biathloniści fatalnie spisują się na ME w Dusznikach-Zdroju

Szwajcarski biathlonista Martin Jaeger został w Dusznikach-Zdroju mistrzem Europy, wygrywając sprint na 10 km. Polakom start zupełnie nie wyszedł - żaden z nich nie znalazł się nawet w czołowej "60" i nie zakwalifikował się do sobotniego biegu na dochodzenie.

Bezbłędny na strzelnicy Jaeger wyprzedził o 7,3 s równie dobrze strzelającego reprezentanta Rosji Saida Karimullę Chalilego, a brązowy medal, mimo dwóch karnych rund, zdobył Niemiec Johannes Kuehn.

To był bardzo słaby dzień biało-czerwonych. W ME tradycyjnie nie startuje elita, która przygotowuje się do mistrzostw świata w Pokljuce (10-21 lutego), a mimo to podopieczni trenera Andersa Bratlego nie byli w stanie powalczyć o czołowe lokaty. Najlepszy z nich Grzegorz Guzik uplasował się dopiero na 69. miejscu.

Mistrzostwa w Dusznikach-Zdroju potrwają do niedzieli. Rozpoczęły się w środę od biegu indywidualnego na 15 km, w którym złoty medal wywalczyła Monika Hojnisz-Staręga. Chorzowianka nie wystartuje już w innych konkurencjach, skupia się na treningach przed MŚ na obozie w Obertilliach.