ME w biathlonie: Reprezentantka Łotwy najlepsza, 15. miejsce Magdaleny Gwizdoń w sprincie

Zimowe
ME w biathlonie: Reprezentantka Łotwy najlepsza, 15. miejsce Magdaleny Gwizdoń w sprincie
fot. PAP

Reprezentantka Łotwy Baiba Bendika zdobyła w Dusznikach-Zdroju złoty medal mistrzostw Europy w biathlonie, wygrywając sprint na 7,5 km. Najlepsza z Polek Magdalena Gwizdoń zajęła 15. miejsce.

To już drugi złoty medal Łotwy w tej imprezie, w której nie startują przygotowujący się do mistrzostw świata (10-21 lutego w słoweńskiej Pokljuce) najlepsi biathloniści Starego Kontynentu. W środę w biegu indywidualnym na 20 km triumfował Andrejs Rastorgujevs.

 

ZOBACZ TAKŻE: Simon Schempp zakończył sportową karierę

 

Bendika do ścisłej światowej czołówki nie należy, ale regularnie punktuje w zawodach Pucharu Świata. W piątek zwyciężyła mimo jednej rundy karnej z przewagą 5,7 s nad bezbłędną na strzelnicy Norweżką Karoline Erdal. Brązowy medal wywalczyła Rosjanka Anastazja Szewczenko - 9,7 s straty, strzelanie również "na czysto".

 

Gwizdoń, także bez karnej rundy, straciła do Bendiki 42,3 s. Kolejna z Polek Kamila Żuk miała dwa pudła i zajęła 18. miejsce z czasem o półtorej sekundy słabszym od doświadczonej rodaczki.

 

Do sobotniego biegu na dochodzenie na 10 km, w którym uwzględniane będą czasy z piątku, zakwalifikowały się także Kinga Zbylut (32. miejsce) i Anna Mąka (49.). W czołowej "60" nie zmieściły się Karolina Pitoń i Natalia Tomaszewska.

 

Mistrzostwa w Dusznikach-Zdroju rozpoczęły się w środę od biegu indywidualnego na 15 km, w którym złoty medal wywalczyła Monika Hojnisz-Staręga. Chorzowianka nie wystartuje już w innych konkurencjach, ponieważ rozpoczyna przygotowania do MŚ na obozie w Obertilliach.

Wyniki:

 1. Baiba Bendika (Łotwa)     22.00,7 (1 karna runda)
 2. Karoline Erdal (Norwegia)  strata 5,7 s (0)
 3. Anastazja Szewczenko (Rosja)    9,7 (0)
...
15. Magdalena Gwizdoń (Polska)    42,3 (0)
18. Kamila Żuk (Polska)        43,8 (2)
32. Kinga Zbylut (Polska)      1.08,7 (2)
49. Anna Mąka (Polska)       1.34,0 (2)
77. Natalia Tomaszewska (Polska)  2.23,5 (2)
93. Karolina Pitoń (Polska)     2.59,9 (3)
MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze