Mehdi Ali Hosseini został stracony. Był oskarżony o zabójstwo

Sporty walki
Mehdi Ali Hosseini został stracony. Był oskarżony o zabójstwo
Fot. Youtube
Mehdi Ali Hosseini przebywał w areszcie od 2015 roku.

Nie żyje Mehdi Ali Hosseini. Irański zapaśnik został skazany na karę śmierci za zabójstwo. Wyrok wykonano przez powieszenie. Wokół sprawy pojawiło jednak wiele niejasności i niewykluczone, że sportowiec został wrobiony w przestępstwo.

Hosseini został zatrzymany w 2015 roku. Oskarżono go o to, że wraz z kilkoma innymi osobami uczestniczył w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. Według irańskiej opozycji zapaśnik został pomówiony o udział w zabójstwie. Prawdopodobną przyczyną pomówienia były jego antyrządowe wypowiedzi. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje rosyjski zapaśnik sumo. Był znany jako najcięższe dziecko świata

 

Za kolegą z maty próbował wstawić się Hamid Mohammad Soryan Reihanpour, czyli mistrz olimpijski z Londynu. Apelował on o odstąpienie od kary śmierci. Obowiązujące w Iranie prawo jest jednak bardzo rygorystyczne. Funkcjonuje tam zasada "śmierć za śmierć". Do odstępstwa może dojść tylko w sytuacji, gdy rodzina ofiary zgodzi się darować życie zabójcy. W tym przypadku jednak do tego nie doszło. 

 

Warto wspomnieć, że nie to nie pierwsze stracenie zapaśnika w Iranie w ostatnim czasie. We wrześniu minionego roku życie stracił Navid Afkari, który został oskarżony o to, że w 2018 roku zamordował ochroniarza w czasie protestów. Sportowiec długo nie przyznawał się do winy. Ostatecznie uległ pod wpływem brutalnych tortur. 

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze