MŚ w piłce ręcznej: Hiszpania - Dania. Relacja i wynik na żywo

Piłka ręczna

Hiszpania i Dania zmierzą się w półfinale mistrzostw świata w piłce ręcznej. To oznacza, że broniący tytułu Duńczycy stoczą bój o finał z aktualnymi mistrzami Europy. Relacja i wynik na żywo meczu Hiszpania - Dania od godz. 20:30 na Polsatsport.pl.

Czas na pojedynek na szczycie i to już w półfinale mistrzostw świata rozgrywanych w Egipcie. Broniący tytułu mistrzów świata Duńczycy zmierzą się z byłymi grupowymi rywalami Polaków oraz aktualnymi mistrzami Europy - Hiszpanią. Obie ekipy pokazały już, że zasługują na największe laury, ale tylko jedna z nich może awansować do wielkiego finału.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znamy pary półfinałowe. Będą wielkie mecze


Duńczycy liczą na powtórzenie swojego wyniku sprzed dwóch lat kiedy to wygrywali całe zawody po imponującym występie, ale w tym roku nie są już tak pewnym zespołem. W ćwierćfinale duńscy kibice przeżyli prawdziwy rollercoaster, który ostatecznie zakończył się happy-endem. Ich reprezentacja potrzebowała aż dwóch dogrywek i rzutów karnych, aby wyeliminować gospodarzy z Egiptu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Maciej Majdziński zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. Czeka go długa przerwa


Tymczasem Hiszpanie o ile wolno wchodzili w tegoroczne mistrzostwa globu, tak im dalej w las tym grają coraz lepiej. W ćwierćfinale pokonali mocnych Norwegów wynikiem 31:26 i do półfinałowego spotkania podchodzą z większą pewnością siebie. W tym spotkaniu mieliśmy także polski akcent w postaci Alexa Dujszebajewa. Skrzydłowy Łomża VIVE Kielce zdobył aż osiem bramek i powinien stanowić o sile swojego zespołu także w piątkowym, półfinałowym starciu.


Kto wyjdzie górą z półfinału i będzie miał szansę na najcenniejszy złoty medal? Przekonamy się już w piątkowy wieczór.


Relacja i wynik na żywo meczu Hiszpania - Dania od godz. 20:30 na Polsatsport.pl.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze