PKO Ekstraklasa: Piłkarska wiosna startuje w połowie zimy

Piłka nożna
PKO Ekstraklasa: Piłkarska wiosna startuje w połowie zimy
Fot. PAP
Igor Sapała z Rakowa Częstochowa i Sebastian Kowalczyk z Pogoni Szczecin podczas meczu PKO Ekstraklasy w marcu 2020 roku.

Piątkowy mecz wicelidera Rakowa Częstochowa z trzecią w tabeli Pogonią Szczecin będzie szlagierem pierwszej w tym roku, a łącznie 15. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Drużyny wracają do rywalizacji po zaledwie 39 dniach zimowej przerwy.

Dzięki tak wczesnemu wznowieniu sezonu ekstraklasa zyska dodatkowy czas na wypadek konieczności przekładania meczów w okresie pandemii. Niewykluczone również, że plany może pokrzyżować ligowcom zima, choć na razie nie ma raczej zagrożenia odwoływania spotkań.

 

Zimowa przerwa była nie tylko wyjątkowo krótka, lecz również niezbyt ciekawa, zwłaszcza jeśli chodzi o transfery. Większość klubów przystąpi do drugiej części sezonu w dość podobnych składach jak jesienią.

 

Liderem jest broniąca tytułu warszawska Legia, która w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z zamykającym tabelę Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zespół Czesława Michniewicza ma 29 punktów i o jeden wyprzedza rewelacyjny Raków oraz Pogoń.

 

ZOBACZ TAKŻE: Radosław Murawski został piłkarzem Lecha Poznań

 

Właśnie starcie wicelidera z trzecią drużyną w Bełchatowie, gdzie częstochowski zespół występuje jako gospodarz, będzie szlagierem 15. kolejki. Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 20.30.

 

Wcześniej tego dnia - jako pierwsi w 2021 roku - w ligowe szranki staną piłkarze KGHM Zagłębia Lubin i Wisły Płock (godz. 18).

 

W styczniu w żadnym klubie nie zdecydowano się na zmianę trenera. Z nowym szkoleniowcem do drugiej części sezonu przystąpi tylko Podbeskidzie, ale tam Robert Kasperczyk objął swoją funkcję już 22 grudnia.

 

Od edycji 2021/22 w rozgrywkach ekstraklasy uczestniczyć będzie już 18 zespołów, o dwa więcej niż dotychczas. W związku z tym teraz spadnie tylko jedna ekipa, a z pierwszej ligi awansują trzy.

 

Z uwagi na krótszy niż zwykle sezon odbędzie się tylko 30, a nie - jak dotychczas - 37 kolejek. W przeciwieństwie do ostatnich lat nie będzie fazy finałowej, z podziałem na grupy mistrzowską i spadkową.

 

Zakończenie rozgrywek zaplanowano na 16 maja.

MB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze