PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Piąte miejsce Polek w wyścigu drużynowym

Polskie panczenistki w czołówce zawodów PŚ w Heerenveen

Polki w składzie Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń i Karolina Bosiek zajęły piąte miejsce w wyścigu drużynowym zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w holenderskim Heerenveen. Wśród mężczyzn Polacy zostali sklasyfikowani na ósmej pozycji.

Polacy wystąpili w składzie Marcin Bachanek, Artur Janicki, Szymon Palka. Zwyciężyli Norwegowie i Kanadyjki. Sporym zaskoczeniem jest dopiero czwarta lokata Holendrów.

Przed tygodniem zawody odbywały się także w Heerenveen i Polki zajęły w tym samym zestawieniu także piąte miejsce. Z kolei Polacy wówczas nie ukończyli.

W piątek odbyły się także półfinały wyścigu ze startu wspólnego mężczyzn. Do finałowej rozgrywki dostał się Janicki, a odpadł Palka.

Transmisje sobotnich i niedzielnych wyścigów PŚ w Heerenveen w Polsacie Sport Extra.