Puchar Europy FIBA: Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski niepokonana

Arged BM Slam Stal wygrała wszystkie mecze w "bańce" we Włocławku

Koszykarze Arged BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski pokonali we Włocławku izraelski Ironi Ness Ziona 93:86 (20:14, 31:20, 27:29, 15:23) w swoim ostatnim meczu grupy C Pucharu Europy FIBA. Polski zespół wygrał rywalizację grupową i pewnie awansował do 1/8 finału. Tę promocję Stal zdobyła już po środowym zwycięstwie.

Stal pokazała w piątek naprawdę dobrą koszykówkę. W spotkaniu dotychczas niepokonanych zespołów z grupy C polski team okazał się wyraźnie lepszy. Ostrowianie górowali nad drużyną z Izraela w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła, ale... tylko przez trzy kwarty. Później zrobiło się nerwowo.

Na ostatnie 10 minut Stal wychodziła, prowadząc 15 punktami (78:63). Gdy po czterech minutach tej kwarty rywale zmniejszyli dystans do ostrowian - Milicic poprosił o przerwę. Po niej ostrowianie nadal nie mogli odzyskać jednak dobrego rytmu. Rywale zmniejszyli stratę do 5 punktów (78:83). Później przewinienie niesportowe odgwizdano Jamesowi Florencowi. Od stanu 81:83 polski zespół wrócił jednak na właściwą ścieżkę i opanował nerwy. George Kell wziął sprawy w swojej ręce i poprowadził Stal do wygranej 93:86.

Oprócz niego (17 punktów i 5 asyst) w zespole trenera Igora Milicica na wyróżnienie zasługują James Florence - 16 pkt oraz Jarosław Mokros i Jakub Garbacz (po 14 oczek). W zespole Ironi najwięcej punktów rzucili w piątek Patrick Miller, Braian Angola i Lior Carreira - po 14.

Stal wygrała we Włocławku wszystkie mecze. Kolejno odprawiała z kwitkiem Szolnoki Olajbanyasz, Sporting CP Lizbona i Ironi Ness Ziona.

W ostatnim meczu grupy C w piątek o godzinie 21.00 zagrają Sporting CP Lizbona i Szolnoki Olajbanyasz. Oba zespoły nie zaznały jeszcze w Hali Mistrzów smaku zwycięstwa.

We Włocławku równolegle rozgrywany jest turniej grupy E z udziałem Anwilu. Włocławianie po środowej wygranej nad Dnipro Dniepropietrowsk (74:71), w piątek o godzinie 18:00 zagrają ze szwajcarskim Fribourg Olympic.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Ironi Ness Ziona 93:86 (20:14, 31:20, 27:29, 15:23)

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: George Kell 17, James Florence 16, Jarosław Mokros 14, Jakub Garbacz 14, Josip Sobin 8, Carl Lindbom 8, Taurean Green 6, Mark Ogden 4, Szymon Ryżek 4, Chris Smith 2, Lukasz Wojciechowski 0.

Ironi Ness Ziona: Patrick Miller 14, Braian Angola 14, Lior Carreira 14, Tal Dunne 11, Wayne Selden 10, Jerome Meyinsse 9, Or Cornelius 6, Raviv Limonad 3, Uriel Trocki 3, Amit Ebo 2.