Willingen Six: Terminarz. Kiedy odbędą się konkursy? O której godzinie?

Zimowe
Willingen Six: Terminarz. Kiedy odbędą się konkursy? O której godzinie?
fot. PAP
Jak w nowej formule Willingen Six zaprezentują się Kamil Stoch i Piotr Żyła?

Najlepsi skoczkowie świata w najbliższy weekend będą rywalizować w Willingen Six. Niemieccy organizatorzy Pucharu Świata postarali się, aby zawody cieszyły się taką samą popularnością, jak w latach poprzednich. W miejsce turnieju Willingen Five powołali do życia Willingen Six. Faworytem imprezy będzie Halvor Egner Granerud. Sprawdźcie terminarz Willingen Six. Kiedy odbędą się konkursy? O której godzinie?

Kamil Stoch i spółka już w piątkowe  rozpoczną zmagania w Willingen Six. Nowo utworzona impreza jest spadkobiercą organizowanego w latach 2018-2020 Willingen Five. Główną różnicą pomiędzy oboma turniejami jest liczba skoków, które zdecydują o końcowym triumfie. W poprzednich edycjach zwycięzcą mógł zostać ten zawodnik, który po pięciu oddanych próbach uzyskał najwyższą notę. Teraz do wygranej będzie potrzebował o jeden udany skok więcej. Zmieni się także pula nagród przyznawanych przez organizatorów.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Skocznia w Willingen jest jedną z przyjemniejszych. Można tam super skakać"


Poprzednią formułę dobrze wspomina Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski wygrał pierwszą edycję Willingen Five. W drugiej najlepszy okazał się Japończyk Ryoyu Kobayashi. Z kolei trzecią, jak się później okazało ostatnią, wygrał Niemiec Stephan Leyhe. Jak będzie tym razem?


Największe szanse przed nowym turniejem daje się liderowi Pucharu Świata Halvorwi Egnerowi Granerudowi. Bez szans nie jest także drugi w klasyfikacji Markus Eisenbichler. O końcowy triumf powalczą z pewnością Polacy. Czy po słabszych występach w Zakopanem i Lahti wrócą do wysokiej dyspozycji?

Terminarz Willingen Six:

Piątek, 29 stycznia


- oficjalny trening: 13:30
- kwalifikacje: 15:45


Sobota, 30 stycznia


- seria próbna: 15:00
- konkurs indywidualny: 16:00


Niedziela, 31 stycznia


- kwalifikacje: 14:45
- konkurs indywidualny: 16:15

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie