Alpejski PŚ: Lara Gut-Behrami najlepsza w supergigancie

Lara Gut-Behrami wygrała zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata supergigant.

Szwajcarka Lara Gut-Behrami wygrała zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata supergigant w Garmisch-Partenkirchen i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji tej konkurencji. Druga była Norweżka Kajsa Vickhoff Lie, a trzecia Kanadyjka Marie-Michele Gagnon.

Gut-Behrami zwyciężyła w supergigancie po raz trzeci z rzędu. Najszybsza była również 10 stycznia w austriackim St. Anton oraz dwa tygodnie później w Crans-Montana w ojczyźnie.

Lie stanęła z kolei na podium po raz pierwszy w karierze. Najlepszym dotychczasowym wynikiem 22-letniej Norweżki było czwarte miejsce w zjeździe, które zajęła w grudniu we francuskim kurorcie Val d'Isere. W sobotę straciła do siedem lat starszej rywalki 0,68 s.

Gagnon, wolniejsza od zwyciężczyni o 0,93 s, w najlepszej trójce zawodów PŚ była wcześniej czterokrotnie, ale ani razu w konkurencji szybkościowej - zajęła dwukrotnie pierwsze miejsce w kombinacji i dwa razy trzecią pozycję w slalomie.

Polki w Garmisch-Partenkirchen nie startowały.

W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Słowaczka Petra Vlhova, która w Niemczech zajęła 10. miejsce. Ma 62 punkty przewagi nad Gut-Behrami, która awansowała na pozycję wiceliderki.

Pierwotnie w sobotę narciarki miały rywalizować w zjeździe, jednak z powodu złej pogody nie odbył się ani jeden wymagany regulaminem trening. Zmagania w tej konkurencji przeniesiono na 26 lutego do włoskiej Val di Fassa.

W niedzielę odbędzie się kolejny supergigant. Będą to ostatnie zawody PŚ przed mistrzostwami świata, które odbędą się 8-21 lutego w Cortina d'Ampezzo.