Euro 2020: Szwajcarski ekspert od spraw pandemii będzie doradcą medycznym UEFA

Piłka nożna
Euro 2020: Szwajcarski ekspert od spraw pandemii będzie doradcą medycznym UEFA
fot. PAP/EPA
Doktor David Koch, czołowy szwajcarski ekspert w sprawach pandemii, został doradcą medycznym UEFA.

Doktor David Koch, czołowy szwajcarski ekspert w sprawach pandemii, został doradcą medycznym UEFA, która organizuje w tym roku przełożone o rok piłkarskie mistrzostwa Europy. Impreza ma się odbyć zgodnie z planem w 12 miastach w 12 krajach.

Koch to były szef departamentu ds. chorób zakaźnych szwajcarskiego Federalnego Urzędu Zdrowia Publicznego. - Dr Koch ma ogromne doświadczenie w dziedzinie zdrowia publicznego i chorób zakaźnych. Jego wiedza będzie nieoceniona i pomoże UEFA oraz wszystkim miastom-gospodarzom w takim zarządzaniu organizacją turnieju, by zmaksymalizować frekwencję na Euro przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka związanego z pandemią - powiedział szef UEFA Alexander Ceferin.

 

Wcześniej podkreślał, że europejska federacja futbolu jest zdeterminowana, by mistrzostwa odbyły się zgodnie z planem w 12 różnych lokalizacjach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nieudany debiut Arkadiusza Milika. AS Monaco pokonało Olympique Marsylia w hicie Ligue 1

 

UEFA oczekuje w kwietniu od miast-organizatorów jasnych deklaracji w kwestii liczby i możliwości wejścia na trybuny kibiców. - Cieszę się, że mogę dołączyć do UEFA. Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do współpracy i mam nadzieję, że przy zaangażowaniu wszystkich partnerów-organizatorów znajdziemy najlepsze rozwiązania, aby latem przeprowadzić bezpieczny dla wszystkich turniej i miejmy nadzieję dla jak największej liczby fanów - powiedział Koch cytowany na stronie UEFA.

 

Z uwagi na pandemię COVID-19 europejska federacja zdecydowała o przełożeniu turnieju o rok. Jesienią 2020 udało się przeprowadzić baraże i wyłonić ostatnich uczestników Euro 2021. 51 meczów ma zostać rozegranych w: Glasgow, Dublinie, Bilbao, Amsterdamie, Kopenhadze, Monachium, Rzymie, Sankt Petersburgu, Bukareszcie, Budapeszcie, Baku oraz Londynie. Tam na słynnym stadionie Wembley odbędą się półfinały i finał.

 

Polska wystąpi w grupie E, a jej rywalami będą kolejno Słowacja, Hiszpania i Szwecja. Pierwsze i trzecie spotkanie zaplanowano w Dublinie, a drugie w Bilbao.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie