Jakub Ziobrowski rozstał się z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa

Siatkówka
Jakub Ziobrowski rozstał się z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa
fot. PAP
Jakub Ziobrowski rozstał się z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa

Wielkie zmiany w ekipie VERVY Warszawa ORLEN Paliwa! Jakub Ziobrowski nie jest już siatkarzem stołecznego klubu. Jego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

– Chcę grać i rozwijać się, postanowiłem więc skorzystać z oferty, jaką otrzymałem z występującej w TAURON 1. Lidze LUK Politechnice Lublin. Wszystko potoczyło się dość szybko, 30 stycznia bowiem zamyka się okienko transferowe – skomentował Ziobrowski.

 

– Z grą w VERVIE wiązałem duże nadzieje. Niestety po kontuzji, jaka przytrafiła mi się na początku sezonu i operacji, nie mogłem wrócić do swojej normalnej dyspozycji i przegrywałem rywalizację o miejsce w wyjściowym składzie. Przez to natomiast nie byłem sobą także mentalnie – dodał popularny Buben.

 

Jakub Ziobrowski nie jest już siatkarzem VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. Kontrakt atakującego ze stołecznym klubem został...

Opublikowany przez VERVA Warszawa ORLEN Paliwa Sobota, 30 stycznia 2021

 

ZOBACZ TAKŻE: Zwycięstwo siatkarzy ZAKSY w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów

 

Mistrz świata juniorów z 2017 roku zżył się z kolegami z drużyny i dobrze czuł się w stolicy. Kiedy więc otrzymał propozycję z Lublina, musiał bić się z myślami. Po ostatnim wspólnym treningu z VERVĄ, podczas pożegnania z siatkarzami i trenerami, nie krył zaś wzruszenia.

 

– Kibice, choć nie dane nam było spotkać się w hali, wszystkim wam dziękuję. Naprawdę czułem wasze wsparcie. Do zobaczenia! – uśmiechnął się.

 

Ziobrowski w barwach VERVY Warszawa ORLEN Paliwa w PlusLidze wystąpił w 19 meczach (53 setach). W większości z nich pojawiał się jednak jedynie na krótkie zmiany. Dla klubu ze stolicy zdobył 60 punktów: 48 z ataku (średnia skuteczność 43,24%), 10 blokiem i 2 zagrywką. Dodatkowo miał okazję zadebiutować w CEV Lidze Mistrzów. Na boisku pojawił się we wszystkich 3 jak dotąd rozegranych meczach VERVY (6 setach), ale tylko przeciwko Leo Shoes Modena grał dłużej. Zdobył wówczas 10 oczek: 9 z ataku (56% skuteczności) i 1 zagrywką.

 

– Kuba to bardzo ambitny siatkarz i bardzo fajny człowiek. Rozumiemy i szanujemy jego decyzję. Życzymy mu powodzenia w nowym klubie i oczywiście wywalczenia awansu do PlusLigi – powiedział Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – My zaś zostajemy z dwoma atakującymi. Trener Andrea Anastasi będzie miał do dyspozycji Michała Superlaka i Jana Króla – zakończył.

agb, Polsat Sport, vervawarszawa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie