KSW 58: Shamil Musaev wypunktował Urosa Jurisicia w walce niepokonanych zawodników (WIDEO)

Sporty walki

Shamil Musaev (14-0, 8 KO, 2 Sub) pokonał Urosa Jurisicia (11-1, 5 KO, 5 Sub) w walce dwóch niepokonanych zawodników podczas KSW 58. Rosjanin wypunktował rywala na pełnym dystansie.

W pierwszej rundzie lepszy był Musaev, który celniej trafiał w stójce i skutecznie obalił przeciwnika. Na kilkanaście sekund przed końcem Rosjanin trafił rywala potężnym niskim kopnięciem, co, jak zauważył komentujący ten pojedynek Łukasz Jurkowski, zawodnik ze Słowenii mocno odczuł i z pewnością utrudni mu to poruszanie się w kolejnych minutach walki.

Na dwie minuty przed końcem drugiego starcia Musaev obalił Jurisicia, zajmując pozycję z góry. Słoweniec z pleców starał się jednak pracować ciosami i utrudniał rywalowi zadanie. Po kilkudziesięciu sekundach walka wróciła do stójki. Choć to starcie było znacznie bardziej wyrównane od premierowego, wydaje się, że również w tej rundzie minimalnie lepszy był Dagestańczyk.

Po dwóch minutach stójki Musaev przechwycił nogę przeciwnika i ponownie go obalił. Na minutę przed końcem to Jurisić znalazł się z góry, a ostatnie sekundy to bokserska wymiana. Ostatecznie sędziowie wskazali jednogłośny triumf Musaeva. Jurisić odniósł tym samym pierwszą porażkę w karierze. Po walce doszło do sporego zamieszania, a interweniować musiał jeden z szefów KSW, Martin Lewandowski.

Dla Musaeva było to trzecie zwycięstwo w KSW. Rosjanin wcześniej pokonał Huberta Szymajdę i Grzegorza Szulakowskiego, w obu przypadkach nokautując Polaków w pierwszej rundzie.