Ligue 1: Olympique Lyon nowym liderem przynajmniej do niedzieli

Olympigue Lyon miał sporo szczęścia, bo zwycięskiego gola na 2:1 strzelił w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Leo Dubois.

Piłkarze Olympique Lyon pokonali u siebie Girondins Bordeaux 2:1 (1:0) w 22. kolejce francuskiej ekstraklasy i przynajmniej do niedzieli zostaną na pierwszym miejscu w tabeli. Mają punkt więcej od broniącego tytułu Paris Saint Germain i Lille.

Lyon miał sporo szczęścia, bo zwycięskiego gola na 2:1 strzelił w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Leo Dubois. Wcześniej, bo w 32. minucie, do bramki trafił Kameruńczyk Karl Toko Ekambi. Z kolei w barwach Girondins w 55. minucie gola zdobył Nigeryjczyk Samuel Kalu.

PSG i Lille, czyli drużyny, które mogą wyprzedził Lyon w tabeli, swoje mecze rozegrają w niedzielę. Paryżanie zagrają na wyjeździe z Lorient, czyli przedostatnią ekipą w tabeli. Z kolei Lille zmierzy się u siebie z Dijonem, czyli 18. zespołem Ligue 1.

W Olympique Marsylia od niedawna występuje Arkadiusz Milik. Jego drużyna w sobotę zagra na własnym terenie z Rennes.