Jakub Ziobrowski oficjalnie siatkarzem LUK Politechniki Lublin

Siatkówka
Jakub Ziobrowski oficjalnie siatkarzem LUK Politechniki Lublin
fot.

Klub Tauron 1. Ligi siatkarzy LUK Politechnika Lublin potwierdził pozyskanie mistrza świata juniorów! Atakujący Jakub Ziobrowski, który rozstał się z Vervą Warszawa Orlen Paliwa, ma pomóc tej drużynie w wywalczeniu awansu do PlusLigi.

– Zakontraktowanie zawodnika, który na konkretnej pozycji wyzwoli dodatkową motywację i podniesie poziom rywalizacji to kolejny bardzo ważny element naszego planu awansu do PlusLigi, który założyliśmy z dużym wyprzedzeniem – powiedział prezes LUK Politechniki Lublin Krzysztof Skubiszewski.

 

Ziobrowski sezon zaczął z opóźnieniem przez kontuzję, po której nie ma już śladu. Ostatnie miesiące spędził w Vervie Warszawa Orlen Paliwa, trenując pod okiem Andrei Anastasiego. Wcześniej bronił barw Cerradu Czarnych Radom i Cuprum Lubin.

 

Zobacz także: Jakub Ziobrowski rozstał się z Vervą

 

– Jestem bardzo ambitny i wierzę, że ciężką pracą przyczynię się do awansu. Liczę, że w Lublinie szybko osiągnę swój optymalny poziom sportowy i mentalny. Uważam, że gra dla LUK Politechniki będzie dla mnie także okazją do siatkarskiego rozwoju – stwierdził Jakub Ziobrowski.

 

Ziobrowski w styczniu skończył 24 lata. Jest mistrzem świata w kategoriach kadetów (2015) i juniorów (2017). Z reprezentacją juniorów zdobył też mistrzostwo Europy (2016), zostając najlepszym atakującym turnieju. W PlusLidze grał w ekipach: Cerrad Czarni Radom (2016–18), Cuprum Lubin (2018–20), a w ostatnich miesiącach Verva Warszawa Orlen Paliwa. W pięciu sezonach zagrał 121 spotkań (352 sety), w których zdobył 978 punktów

 

– Kuba to młody, bardzo ambitny, w pełni profesjonalny zawodnik, który wie, do czego dąży w swojej karierze siatkarskiej. Na pewno brakuje mu grania i mam nadzieję, że jego przyjście do Lublina zadziała korzystnie dla obu stron. Myślę, że rywalizacja naszych atakujących wpłynie pozytywnie na ich poziom sportowy, a to z kolei przyczyni się do podniesienia jakości całego zespołu – zaznaczył trener Dariusz Daszkiewicz.

 

Na współpracy z trenerem LUK Politechniki Lublin powinni skorzystać i drużyna i zawodnik.

 

– Trener Daszkiewicz słynie ze skutecznej pracy z młodzieżą. Wierzę, że w tym sezonie przedstawi nam najlepszą wersję Jakuba Ziobrowskiego. Zależy nam, by wszystkie puzzle naszej układanki idealnie do siebie pasowały – dodał prezes.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez LUK Politechnika Lublin 🏐💛🖤🐐 (@luk_politechnika_lublin)

 

LUK Politechnika Lublin zajmuje drugie miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi ze stratą dwóch oczek do lidera. W dotychczasowych meczach zgromadziła 46 punktów; w osiemnastu grach odniosła piętnaście zwycięstw. Klub walczy o awans do PlusLigi, a potwierdzeniem tego jest m.in. niedawne pozyskanie trenera Dariusza Daszkiewicza, który debiutuje w sobotnim meczu na szczycie przeciwko BBTS Bielsko-Biała.

RM, Polsat Sport, lkpslublin.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze