ME w biathlonie: Artem Pryma wygrał bieg na dochodzenie

rtem Pryma wygrał w Dusznikach-Zdroju bieg na dochodzenie.

Ukraiński biathlonista Artem Pryma wygrał w Dusznikach-Zdroju bieg na dochodzenie na 12,5 km i zdobył złoty medal mistrzostw Europy. Srebro wywalczył Czech Michal Krcmar, a brąz - Norweg Haavard Gutuboe Bogetveit. Polacy nie startowali.

Pryma, który w piątkowym sprincie zajął szóste miejsce, uzyskał 6,6 s przewagi nad Krcmarem i 12,5 nad Bogetveitem.

Biało-Czerwoni nie zmieścili się w czołowej "60" sprintu i nie zakwalifikowali się do sobotnich zawodów.

Wcześniej na dystansie 10 km rywalizowały kobiety. Najlepsza okazała się Kamila Żuk, która zdobyła drugi złoty medal dla reprezentacji gospodarzy. W środę w biegu indywidualnym na 15 km triumfowała Monika Hojnisz-Staręga.

Impreza w Dusznikach-Zdroju, która zakończy się w niedzielę, to ostatni międzynarodowy sprawdzian przed mistrzostwami świata, które odbędą się 10-21 lutego w słoweńskiej Pokljuce. W ME tradycyjnie nie startuje światowa czołówka.