ME w biathlonie. Kamila Żuk: Wszystko jest możliwe, tylko trzeba poczekać na odpowiedni moment

Zimowe
ME w biathlonie. Kamila Żuk: Wszystko jest możliwe, tylko trzeba poczekać na odpowiedni moment
fot. Polsat Sport
Kamila Żuk mistrzynią Europy.

Biathlonistka Kamila Żuk została mistrzynią Europy w biegu na dochodzenie na 10 km. - Do tej pory nie dochodzi to do mnie, tym bardziej, że startowałam z dość odległej pozycji. Zdobycie złota pokazuje, że wszystko jest możliwe, trzeba tylko poczekać na odpowiedni moment - przyznała 23-letnia sportsmenka.

Adam Łuczka: Kamila Żuk - mistrzyni Europy. Jakie to uczucie?


Kamila Żuk: Do tej pory nie dochodzi to do mnie, tym bardziej, że startowałam z dość odległej pozycji. Byłam nastawiona na trudną walkę i solidną pracę na trasie. Miałam plan sumiennie przesuwać się do przodu ale nie sądziłam, że aż tak sumiennie.


W piątek powiedziała pani, że przez ostatni tydzień nie za bardzo lubicie się z karabinem. Wygląda na to, że sprawy szybko uległy zmianie.


To prawda, miewałam problem ze strzelaniem a warunki na strzelnicy były bardzo zmienne. Udało mi się nad tym zapanować, a wygrać na swojej ziemi to sama przyjemność.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sekret sukcesu Kamili Żuk? Wzięła przykład z Adama Małysza


Udało się wszystko zrealizować?


To nie był łatwy bieg, bo warunki na trasie były naprawdę trudne. Najpierw było dość mokro, a potem zrobiła się "szklanka", nienawidzę takiej sytuacji. W planach było trzymać się zawodniczek, nie wyrywać się do przodu i nadrabiać sekundy. Na ostatnim kółku było naprawdę źle, nogi odmawiały posłuszeństwa, ale nie wiem czy to kwestia emocji, czy wysiłku.


Czy ten złoty medal będzie stanowił dodatkowy zastrzyk motywacji?


Zdecydowanie tak, doda mi na pewno motywacji i pokaże, że wszystko jest możliwe, tylko trzeba poczekać na odpowiedni moment i miejsce.

 

Całość w załączonym materiale wideo.

 

Adam Łuczka, agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie