PlusLiga: Siatkarze Vervy wygrali w Radomiu

Czarni – Verva 1:3.

W spotkaniu 23. kolejki PlusLigi Cerrad Enea Czarni Radom przegrali z Vervą Warszawa Orlen Paliwa 1:3. Wygrana w derbach Mazowsza pozwoliła siatkarzom Andrei Anastasiego przeskoczyć - przynajmniej na chwilę - w tabeli Trefl Gdańsk i zrównać się punktami z Jastrzębskim Węglem.

Pierwszy set toczył się przy przewadze siatkarzy z Warszawy (7:11, 11:15), którzy byli skuteczniejsi w ataku i lepiej prezentowali się na przyjęciu. W końcówce mieli wyraźną zaliczkę i kontrolowali sytuację. Bartosz Kwolek wywalczył piłkę setową (19:24). Radomianie obronili się w trzech kolejnych akcjach, a asem serwisowym popisał się Brenden Sander. W końcu jednak Piotr Nowakowski zamknął tę partię skutecznym atakiem (22:25).

Druga odsłona miała wyrównany przebieg, ale też oglądaliśmy szarpaną grę obu ekip. Przewaga przechodziła z rąk do rąk, a wynik oscylował wokół remisu do stanu 20:20. Wówczas radomianie zablokowali rywali, a w kolejnej akcji asem serwisowym popisał się Dawid Dryja (22:20). Radomianie nie dali już sobie wyrwać przewagi. Da skuteczne ataki Dawida Konarskiego dały im piłkę setową (24:22), a w ostatniej akcji Jan Fornal posłał piłkę w aut (25:22).

W trzecim secie siatkarze ze stolicy wrócili do skutecznej postawy w ofensywie, poprawili też grę w obronie. Nie od razu jednak wynik zaczął kształtować się dla nich korzystnie – dopiero w środkowej części uzyskali znaczącą zaliczkę (12:15). W końcówce, po ataku Jana Króla, odskoczyli na cztery oczka (18:22). Piłkę setową wywalczył Nowakowski (19:24), a seta zamknął atakiem po bloku Fornal (20:25).

Po wyrównanym początku czwartej odsłony, siatkarze Vervy wygrali cztery kolejne akcje od stanu 8:8 do 8:12 i przejęli inicjatywę. Kolejna punktowa seria, tym razem przy zagrywkach Nowakowskiego, właściwie rozstrzygnęła losy tej konfrontacji (12:21). Po ataku Fornala z drugiej linii goście mieli piłkę meczową, a atak Kwolka po bloku w kolejnej akcji zakończył to spotkanie (17:25).

Najwięcej punktów: Dawid Konarski (13), Brenden Sander (11), Dawid Dryja (10) – Cerrad Enea Czarni; Bartosz Kwolek (17), Michał Superlak (15), Jan Fornal (13), Piotr Nowakowski (10) – Verva. MVP: Jan Fornal (10/27 = 37% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 2 bloki).

Cerrad Enea Czarni Radom – Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3 (22:25, 25:22, 20:25, 17:25)

Czarni: Michał Kędzierski, Lucas Loh, Dawid Dryja, Dawid Konarski, Brenden Sander, Wiktor Josifow – Mateusz Masłowski (libero) oraz Daniel Gąsior, Bartosz Zrajkowski, Bartosz Firszt, Maciej Nowowsiak (libero), Artur Pasiński, Michał Ostrowski. Trener: Dymitry Skory.
Verva: Michał Superlak, Jan Fornal, Andrzej Wrona, Angel Trinidad De Haro, Bartosz Kwolek, Piotr Nowakowski – Damian Wojtaszek (libero) oraz Jan Król, Michał Kozłowski. Trener: Andrea Anastasi.