PlusLiga: Ósmy przegrany tie-break Stali! Siatkarze Cuprum Lubin pokonali ekipę z Nysy

W meczu 23. kolejki PlusLigi Cuprum Lubin wygrało ze Stalą Nysa 3:2. Siatkarze z Nysy rozegrali ósmy tie-break w tym sezonie i po raz ósmy musieli uznać wyższość rywali.

Premierowa partia toczyła się przy przewadze gospodarzy, ale siatkarze z Nysy do stanu 17:17 dotrzymywali kroku rywalom. Końcówka należała jednak do Cuprum. Blok Szymona Jakubiszaka dał tej ekipie piłkę setową (24:19), a Dawid Gunia zakończył tę część meczu mocnym uderzeniem ze środka (25:20).

Gospodarze uzyskali przewagę w środkowej części drugiej odsłony (13:10). Przy stanie 17:13 wydawało się, że są na najlepszej drodze do zwycięstwa również w tym secie. Wówczas jednak inicjatywę przejęli siatkarze Stali, którzy błyskawicznie odrobili straty, a w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zadecydowały przestrzelona zagrywka Ronalda Jimeneza i skuteczny atak Bartosza Bućko (23:25).

Set numer trzy również przyniósł wyrównaną walkę obu drużyn. Wynik długo oscylował wokół remisu i żadna ze stron nie była w stanie wywalczyć znaczącej i trwałej przewagi. W końcówce gospodarze prowadzili 21:19 i przegrali trzy kolejne akcje (21:22). Zwycięzcę wyłoniły dwie akcje od stanu 23:23, w których dwoma skutecznymi atakami popisał się Wojciech Ferens (25:23).

W czwartej odsłonie goście bardzo szybko uzyskali kilka oczek zaliczki (3:8, 5:12). Przewagę tę jeszcze powiększali w dalszej części seta i pewnie zmierzali po zwycięstwo. Piłkę setową przyniósł im punktowy blok, a błąd gospodarzy ustalił wynik tej jednostronnej partii na 14:25.

Siatkarze Stali doprowadzili więc do tie-breaka - ósmego w obecnym sezonie. Siedem poprzednich przegrali, nie inaczej było i tym razem. Gospodarze decydującą część meczu rozpoczęli z impetem. Przy zmianie stron, po tym jak efektowną kiwką popisał się Miguel Tavares Rodrigues, mieli pięć oczek zaliczki (8:3). W dalszej części seta kontrolowali sytuację. Piłkę meczową dała im pomyłka rywali w ataku (14:8), a ostatni punkt wywalczył Ronald Jimenez (15:10). MVP: Miguel Tavares Rodrigues.

Cuprum Lubin – Stal Nysa 3:2 (25:20, 23:25, 25:23, 14:25, 15:10)

Cuprum: Dawid Gunia, Miguel Tavares Rodrigues, Wojciech Ferens, Szymon Jakubiszak, Ronald Jimenez, Nikołaj Penczew – Kamil Szymura (libero) oraz Paweł Pietraszko, Kamil Maruszczyk, Adam Lorenc, Przemysław Smoliński, Mariusz Magnuszewski. Trener: Marcelo Fronckowiak.
Stal: Marcin Komenda, Bartosz Bućko, Bartłomiej Lemański, Wassim Ben Tara, Łukasz Łapszyński, Moustapha M'Baye – Michał Ruciak (libero) oraz Patryk Szczurek, Michał Filip, Mariusz Schamlewski. Trener: Krzysztof Stelmach.