Tauron Liga: Derby Łodzi dla siatkarek ŁKS! Kontuzja reprezentacyjnej rozgrywającej

Grot Budowlani – ŁKS Commercecon 1:3.

W meczu 18. kolejki Tauron Ligi siatkarki Grot Budowlanych przegrały z ŁKS Commercecon 1:3. Derby Łodzi wygrały więc podopieczne trenera Michala Maska, które zrewanżowały się Budowlanym za porażkę 1:3 w pierwszej serii. Kontuzji doznała rozgrywająca gospodyń Julia Nowicka, która musiała opuścić boisko w trzecim secie.

Pierwszy set padł łupem siatkarek ŁKS (17:25), ale w drugim, bardziej wyrównanym górą była ekipa Grot Budowlanych (25:23). W trzecim miała miejsce niezwykle istotna dla losów rywalizacji sytuacja. Przy stanie 15:18 urazu doznała Julia Nowicka, która trzymając się za nogę opuściła parkiet. Zastąpiła ją 17-letnia Oliwia Poreda, a zamieszanie w ekipie gospodyń wykorzystały rywalki, wygrywając tę partię (22:25).

Czwarta odsłona toczyła się przy wyraźnej przewadze siatkarek ŁKS. Co prawda od stanu 12:20 rywalki zerwały się do walki, zmniejszyły straty do czterech oczek (18:22), ale w końcówce popełniły błędy i przegrały 19:25.

Najwięcej punktów: Veronica Jones-Perry (17), Monika Fedusio (13), Zuzanna Górecka (13) – Grot Budowlani; Klaudia Alagierska (18), Aleksandra Wójcik (14), Nadja Ninković (11), Katarzyna Zaroślińska-Król (11), Katarina Lazović (10). Siatkarki ŁKS dominowały w bloku: punktowe bloki 6–17, wybloki 7–17, 6 punktów Ninković, 5 Alagierska. MVP: Magdalena Saad.

Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (17:25, 25:23, 22:25, 19:25)

Grot Budowlani: Weronika Centka, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Veronica Jones-Perry, Małgorzata Lisiak, Julia Nowicka – Maria Stenzel (libero) oraz Paulina Damaske, Justyna Kędziora, Oliwia Poreda. Trener: Błażej Krzyształowicz.
ŁKS Commercecon: Klaudia Alagierska, Britt Bongaerts, Katarina Lazovic, Nadja Ninkovic, Aleksandra Wójcik, Katarzyna Zaroślińska-Król – Magdalena Saad (libero) oraz Oliwia Laszczyk. Trener: Michal Masek.

***

W innym sobotnim spotkaniu 18. kolejki Tauron Ligi Developres ograł w trzech odsłonach BKS Bostik Bielsko-Biała. W pierwszym secie gospodynie popisały się imponującą serią, wygrywając dziesięć kolejnych akcji od stanu 13:13 do 23:13.

Najwięcej punktów: Kiera Van Ryk (21), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (10) – Developres; Gabriela Orvosova (18) – BKS. MVP: Kiera Van Ryk.

Developres SkyRes Rzeszów – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:0 (25:15, 25:22, 25:21)

Developres SkyRes: Jelena Blagojevic, Marta Krajewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Anna Stencel, Alexandra Lazic, Kiera Van Ryk - Aleksandra Krzos (libero) - Daria Przybyła, Juliette Fidon-Lebleu, Magdalena Grabka, Gabriela Polańska, Anna Kaczmar, Aleksandra Rasińska. Trener: Stephane Antiga.

BKS Bostik: Aleksandra Kazała, Gabriela Orvosova, Magdalena Janiuk, Martyna Świrad, Andrea Kossanyiova, Natalia Gajewska - Kinga Drabek (libero) - Karolina Drużkowska, Katarzyna Wawrzyniak, Dagmara Dąbrowska, Weronika Szelągowska. Trener: Bartłomiej Piekarczyk.