Copa Libertadores: Triumf Palmeiras w brazylijskim finale

Piłka nożna
Copa Libertadores: Triumf Palmeiras w brazylijskim finale
fot. PAP/EPA
Piłkarze Palmeiras Sao Paulo po raz drugi w historii, a pierwszy od 1999 roku, zwyciężyli w rozgrywkach Copa Libertadores.

Piłkarze Palmeiras Sao Paulo po raz drugi w historii, a pierwszy od 1999 roku, zwyciężyli w rozgrywkach Copa Libertadores, odpowiedniku europejskiej Ligi Mistrzów. W finale na słynnej Maracanie, dzięki bramce w doliczonym czasie, pokonali 1:0 inny brazylijski zespół - FC Santos.

Gola na wagę triumfu w prestiżowych rozgrywkach zdobył w 90+9. minucie strzałem głową Breno Lopes, który wszedł na boisko niespełna kwadrans wcześniej. Był to pierwszy brazylijski finał Copa Libertadores od 2006 roku, gdy Internacional Porto Alegre okazał się lepszy od FC Sao Paulo.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szok! Michał Probierz podał się do dymisji

 

Mecz na Maracanie w Rio de Janeiro, stadionie mogącym pomieścić ponad 78 tysięcy widzów, odbył się przy niemal pustych trybunach z powodu pandemii COVID-19.

 

FC Santos pozostał więc z trzema triumfami na koncie, wywalczonymi w 1962, 1963 i 2011 roku. Jeszcze żaden brazylijski klub nie triumfował w tych rozgrywkach czterokrotnie.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze