ME w biathlonie: Supermikst dla Niemiec, Polska daleko

Zimowe
ME w biathlonie: Supermikst dla Niemiec, Polska daleko
Fot. PAP
Magdalena Gwizdoń

Reprezentacja Niemiec okazała się najlepsza w supermikście podczas biathlonowych mistrzostw Europy, które rozgrywane są w Dusznikach-Zdroju. Magdalena Gwizdoń i Marcin Szwajnos zajęli 21. miejsce.

Niemiecka para od początku usytuowała się na pierwszym miejscu i wydawało się, że pewnie sięgnie po złoto. Na piątym strzelaniu dwa pudła zaliczyła jednak Stefanie Scherer i sytuacja w czołówce zaczęła się komplikować. Przed ostatnią zmianą prowadzenie objęli Rosjanie, którzy mieli kilka sekund przewagi nad Niemcami, a trzecia była Francja.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polscy mistrzowie. Kamila Żuk dołączyła do zacnego grona

 

Na ostatnim strzelaniu Jewgienij Garaniczew spudłował dwa razy a Justus Strelow był bezbłędny. Niemcy wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca, a Rosjanin na trasie dał się jeszcze wyprzedzić reprezentantowi Francji.

 

Polacy od początku mieli problemy na strzelnicy, gdzie w sumie 16 razy pudłowali.


ZOBACZ TAKŻE: Sekret sukcesu Kamili Żuk? Wzięła przykład z Adama Małysza

 

W niedzielę zostanie rozegrana jeszcze sztafeta mieszana (godz. 13) i będzie to ostatnia konkurencja mistrzostw. Na razie Polska w Dusznikach zdobyła dwa złote medale – Kamila Żuk w biegu na dochodzenie i Monika Hojnisz-Staręga w biegu na 15 km.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze