Michał Probierz podał się do dymisji. "Nie wierzę, że po prostu się wypalił"

Piłka nożna
Michał Probierz podał się do dymisji. "Nie wierzę, że po prostu się wypalił"
fot. Cyfrasport
Michał Probierz w sobotę zaskoczył piłkarski świat, podając się do dymisji.

Dotychczasowy trener ekstraklasowej Cracovii Michał Probierz w sobotę zaskoczył piłkarski świat, podając się do dymisji. Dzień później goście w studiu Cafe Futbol dyskutowali na temat nagłej rezygnacji szkoleniowca "Pasów". - Dla mnie coś tu nie gra. Nie wierzę, że po prostu się wypalił - stwierdził ekspert Polsatu Sport Cezary Kowalski.

Uznany w polskim środowisku trener zaskakującą informacją podzielił się podczas konferencji prasowej po meczu Warta Poznań - Cracovia (1:0). Podkreślił, że nie jest to decyzja podjęta pod wpływem impulsu.


- To na pewno duże zaskoczenie, ale praca trenera jest mocno obciążająca, przede wszystkim psychicznie, i mogło dojść do przesilenia, stąd taka decyzja - ocenił trener Rakowa Częstochowa Marek Papszun, dodając że sobotnia porażka mogła być "gwoździem do trumny".


Probierz pełnił nie tylko rolę szkoleniowca. Od stycznia 2019 roku był także wiceprezesem krakowskiego zespołu.


- Jako trener musisz być skoncentrowany na zespole, a piłkarze przychodzą z różnymi problemami, żyjesz tym 24 godziny na dobę. Sam trening zabiera szkoleniowcowi tyle energii, że trudno zajmować się jeszcze rzeczami pozaboiskowymi - stwierdził Tomasz Hajto.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marek Papszun selekcjonerem reprezentacji Polski? "Nie jestem gotowy"


W sobotnim przemówieniu były szkoleniowiec Cracovii podkreślił, że musi odpocząć oraz zająć się rodziną, dlatego podjął decyzję o rezygnacji.


- Dla mnie coś tu nie gra. Nie wierzę, że po prostu się wypalił i ot tak z minuty na minutę wszystko się wywróciło i rezygnuje. "Zabieram manatki, bo dawno nie byłem na wakacjach z rodziną". Jakoś mi się to nie składa - ocenił Kowalski.


- Wydaje mi się, że zobaczył, że nie ma przełożenia na tę drużynę i czara goryczy i wewnętrznej ambicji doprowadziła do takiej decyzji. Ja to szanuję - zapewnił Hajto.


- Wszyscy szanujemy - dodał prowadzący studio Bożydar Iwanow.

 

Fragment Cafe Futbol w załączonym materiale wideo.

 

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie